Ілон Маск подав до суду на OpenAI та їхнього гендиректора за порушення умов контракту

Джерело: Reuters

Мільярдер Ілон Маск подав до суду на виробника ChatGPT OpenAI та їхнього генерального директора Сема Альтмана, заявивши, що вони відмовилися від початкової місії стартапу з розробки штучного інтелекту на благо людства, а не заради прибутку.

Маск заявив про порушення контракту, сказавши, що Альтман і співзасновник Грег Брокман спочатку звернулися до нього, щоб створити некомерційну компанію з відкритим кодом, але стартап, заснований у 2015 році, тепер зосереджено на заробітку.

Він звернувся до суду з проханням зробити свої дослідження та технології доступними для громадськості та заборонити стартапу використовувати свої активи, включно з найдосконалішою моделлю ШІ GPT-4, для фінансової вигоди Microsoft або будь-якої особи.

Маск пішов із ради директорів OpenAI у 2018 році та часто критикував зв’язки Microsoft із стартапом.

Ілон Маск також створив чат-бот Grok на основі штучного інтелекту, який схожий на ChatGPT. Стартап запустили для підписників Premium+ платформи соціальних мереж X.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.