Ілон Маск запропонував «врегулювати» російсько-українську війну шляхом переговорів

Джерело: Ілон Макс/X

Мільярдер та власник соціальної мережі X Ілон Маск заявив, що “чим довше триватиме війна, тим більше територій завойовуватиме Росія” й закликав до переговорів.

Він написав, що захищатися від Росії “було трагічною втратою” для України, яка мала значно менше ресурсу для цього.

“Це було трагічною втратою життя для України – атакувати більшу армію, яка мала глибоку оборону, мінні поля та сильнішу артилерію, коли Україні не вистачало броні чи переваги в повітрі! Будь-який дурень міг це передбачити”, – написав Маск.

За його словами, він рік тому рекомендував Україні “закріпитися і задіяти всі ресурси для оборони”.

Однак мільярдер заявив, що “немає жодного шансу, що Росія захопить всю Україну”, оскільки “місцевий опір буде надзвичайно сильним на заході”. Проте він додав, що Росія, “безперечно, отримає більше землі, ніж вона має сьогодні”.

“Чим довше триватиме війна, тим більше територій завойовуватиме Росія, поки не вдарить по Дніпру, який важко подолати. Але якщо війна триватиме досить довго, то й Одеса впаде”, – написав Маск.

Він закликав “врегулювати” війну шляхом переговорів до того, як Росія може втратити весь доступ до Чорного моря.

“Чи втратить Україна весь доступ до Чорного моря чи ні, на мій погляд, залишається питанням. Я рекомендую врегулювання шляхом переговорів до того, як це станеться”, – написав він.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.