Ілон Маск заперечив інформацію стосовно продажу Starlink росіянам

Джерело: Ілон Маск/X

11 лютого американський підприємець, винахідник та власник компанії SpaceX Ілон Маск прокоментував інформацію стосовно того, що російські війська використовують термінали Starlink на фронті, заявивши, що SpaceX не продавала системи супутникового зв’язку Starlink в РФ.

Мільярдер запевнив, що ці повідомлення помилкові.

У низці неправдивих новин стверджується, що SpaceX продає РФ термінали Starlink. Це категорична неправда. Наскільки нам відомо, Starlink не продавалися прямо чи опосередковано в РФ, – заявив Маск.

Раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що російські військові використовують термінали Starlink на фронті.

Згодом у Головному управлінні розвідки Міністерство оборони України підтвердили інформацію щодо використання систем супутникового зв’язку Starlink російськими військовими в умовах війни.

Дані підтвердили з перехоплених розмов ЗС РФ. У них окупанти заявляли, що встановили Starlink ля налагодження доступу до інтернету. Зокрема термінали є у підрозділах 83-ї ОДШБр ЗС РФ, які діють у Донецькій області поблизу Кліщіївки та Андріївки.

За даними розвідки, масштаб використання ворогом терміналів Starlink на війні зростає і “починає набирати системного характеру”.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.