Ілон Маск відмовив Україні у проханні включити Starlink в районі Криму, – NYT

Джерело: The New York Times

Мільярдер та засновник компаній “SpaceX” Ілон Маск відмовив українським військовим увімкнути Starlink поблизу Криму.

“У якийсь момент він відмовив українським військовим увімкнути Starlink поблизу Криму, контрольованої Росією території, що вплинуло на стратегію бою”, – зазначено в матеріалі. 

Відомо, що Ілон Маск неодноразово обмежував доступ до Starlink під час військових дій.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний сказав, що рішення України на полі бою часто залежать від подальшого використання Starlink для зв’язку і Україна хоче забезпечити доступ та обговорити, як покрити вартість послуги.

Starlink часто є єдиним способом отримати доступ до Інтернету в зонах військових дій, віддалених районах і місцях, постраждалих від стихійних лих. Він використовується в Україні для координації ударів безпілотників і збору розвідувальних даних. 

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.