На сайті Кабміну з’явилася петиція щодо звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на термінали Starlink

Джерело: Сайт Кабінету міністрів України.

На сайті Кабінету міністрів України з’явилася петиція з проханням про звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на термінали супутникового інтернету Starlink, які ввозяться в Україну з інших держав.

Автор петиції пояснює, що зазначені заходи допоможуть сприяти доступності сучасних технологій зв’язку Starlink на фронті для військових.

Автором петиції виступив Бенько Дмитро Роланович. Він зазначив, що одним з основних аргументів на користь звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на термінали Starlink є їх використання військовими на фронті.

За його словами, більшість терміналів Starlink, які сьогодні купуються в Європі та надсилаються в Україну, використовуються військовими для забезпечення зв’язку під час виконання своїх обов’язків.

“Оскільки держава не може швидко забезпечувати повністю всі підрозділи терміналами Starlink для ефективного виконання бойових завдань, переважна більшість військових купує Starlink за власні кошти. Starlink давно став необхідністю, а використання цих терміналів на фронті та постійний зв’язок допомагає безпеці бійців, успішному проведенню операцій на фронті та в інших можливих напрямках, де Starlink є важливими”, – пояснюється у тексті петиції.

Серед аргументів, чому сьогодні всі термінали Starlink купуються в Європі, а звільнення від мита та ПДВ є важливими, автор петиції нагадує, що ціни на ці термінали в Європі – значно нижчі порівняно з цінами на внутрішньому ринку в Україні.

Зокрема, на офіційному сайті в Україні термінал Starlink коштує 624 долари. Тоді як в Німеччині чи Чехії сьогодні можна придбати аналогічний пристрій за 323 євро.

До того ж, за інформацією автора петиції, час від часу компанія SpaceX робить знижки на термінали Starlink в Європі. Відтак, нещодавно, можна було придбати Starlink у Великій Британії всього за 123 фунти. А сьогодні у Франції термінал Starlink коштує 222 євро.

Саме з цієї причини, в цілях економії, більшість людей замовляє термінали  Starlink для військових в країнах Європи, де вони дешевші.

Ще одним аргументом, на думку автора петиції, є швидкість доставлення. За його словами, термінали Starlink з Європи прибувають за 4-5 днів, в той час, як доставлення з офіційного сайту в Україні може тривати тижнями, а інколи – місяцями.

“Ми закликаємо розглянути можливість звільнення від сплати мита та ПДВ для терміналів Starlink на час війни. Оскільки доступність терміналів супутникового інтернету Starlink в Україні допоможе людям на фронті, зменшить витрати на Starlink для військових (оскільки переважно військові самі оплачують купівлю терміналів, які є на фронті також “розхідним матеріалом”). Просимо приєднатися до цієї петиції та підписати її”, – йдеться у петиції.

Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.

30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні.