Велика Британія надасть Україні боєприпаси, транспортні засоби та $65 млн на ремонт техніки

Джерело: Reuters

Уряд Великої Британії заявив у вівторок, 11 липня, що надасть Україні понад 70 бойових машин і машин матеріально-технічного забезпечення, тисячі боєприпасів для танків Challenger 2, а також пакет допомоги в розмірі 64,7 мільйона доларів для ремонту техніки.

Британія також зазначила, що очікується, що всі члени “Великої сімки” — Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та Сполучені Штати — підпишуть у середу, 12 липня, нову рамкову угоду, яка передбачатиме довгострокові двосторонні зобов’язання щодо безпеки для України. 

“Підтримка прогресу України на шляху до членства в НАТО в поєднанні з формальними, багатосторонніми та двосторонніми угодами та переважною підтримкою членів НАТО надішле сильний сигнал президенту Путіну та поверне мир в Європу”, — заявив прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак.

Разом із пакетом підтримки Британія також запустить проєкт через НАТО зі створення медичного реабілітаційного центру для українських військових, фінансування якого надходитиме через Комплексний пакет допомоги НАТО для України.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.