ЗС РФ теж мають термінали Starlink — розвідка

Джерело: ГУР

У Головному управлінні розвідки Міністерство оборони України підтвердили інформацію щодо використання систем супутникового зв’язку Starlink російськими військовими в умовах війни.

Дані підтвердили з перехоплених розмов ЗС РФ. У них окупанти заявляли, що встановили Starlink ля налагодження доступу до інтернету. Зокрема термінали є у підрозділах 83-ї ОДШБр ЗС РФ, які діють у Донецькій області поблизу Кліщіївки та Андріївки.

За даними розвідки, масштаб використання ворогом терміналів Starlink на війні зростає і “починає набирати системного характеру”.

Повідомлення щодо використання росіянами Starlink стали з’являтися з 9 лютого. Після цього у соцмережі X компанія-виробник заперечила цю інформацію.

“SpaceX не веде жодних справ із російським урядом чи його військовими. Starlink не працює в Росії, тобто сервіс не працюватиме в цій країні. SpaceX ніколи не продавала та не продавала Starlink у Росії, а також не відправляла обладнання в Росію. Якщо російські магазини стверджують, що продають Starlink для обслуговування в цій країні, вони обманюють своїх клієнтів. Starlink також не працює в Дубаї. Starlink не можна придбати в Дубаї, а SpaceX туди не доставляє. Крім того, Starlink не уповноважує жодних сторонніх посередників, торгових посередників або дистриб’юторів будь-якого роду продавати Starlink у Дубаї. Якщо SpaceX отримує інформацію про те, що термінал Starlink використовується санкційною або неавторизованою стороною, ми розслідуємо претензію та вживаємо заходів для дезактивації терміналу, якщо вона підтвердиться”, – підкреслили у компанії SpaceX.

Збройні сили України відійшли від двох селищ на Авдіївському напрямку в Донецькій області. Йдеться про  Сєверне та Степове.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 27 лютого, прибув до Саудівської Аравії для зустрічі з Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.