Зеленський підписав Закон щодо спрощення процедури списання військового майна

Джерело: картка законопроєкту №10039

6 лютого президент Володимир Зеленський підписав закон про спрощення процедури списання втраченого в бою військового майна.

Зауважимо, 5 жовтня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10039 щодо спрощення процедури списання військового майна.

У картці законопроєкту №10039 мовиться, що документ повернули до Ради з підписом президента 6 лютого.

У пояснювальній записці зазначили, що метою проєкту Закону є внесення змін до Закону України “Про правовий режим майна у Збройних Силах України” щодо спрощення процедури списання військового майна.

Завданням проєкту Закону є надання додаткових повноважень на період дії воєнного стану командирам військових частин списувати військове майно незалежно від номенклатури служб забезпечення (крім зброї) вартістю за одиницю військового майна або за одним актом до 100 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за спрощеною процедурою.

Також, завданням Закону є спрощення процедури списання військового майна, що було втрачене (знищене, зруйноване) внаслідок воєнних (бойових) дій.

Таке майно перелічуватиметься в єдиному акті списання, що складатиметься комісією та учасниками або свідками події, за їх наявності і подаватиметься на затвердження командувачу виду (окремого роду військ (сил), оперативного командування, повітряного командування) ЗСУ.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.