«Імперіалістичні амбіції РФ переживуть Путіна» — глава МЗС Латвії про небезпеку від Росії
Джерело: The Telegraph
Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш вважає, що після того, як Володимир Путін залишить політичну сцену — імперські претензії Росії, що нині стали руйнівними для України, і надалі будуть становити загрозу для Європи.
“Європі доведеться мати справу з небезпечною Росією на довгий час, а імперіалістичні амбіції РФ переживуть Путіна”, — вважає глава МЗС.
Каріньш також зазначив, що з погляду НАТО, Європі ще довго доведеться мати справу з проблемною та небезпечною РФ.
“Навіть після закінчення цієї війни – а всі війни зрештою закінчуються – ми все одно матимемо проблему у РФ, яка не буде безпосередньо пов’язана з правлінням Путіна”, — додав Каріньш.
За словами міністра, смерть Олексія Навального та маніпулятивні президентські вибори у Росії лише підкреслюють цей факт. Він стверджує, що в Росії немає жодних ознак появи лідера, що підтримує просвітницькі та ліберальні ідеї.
Каріньш підкреслює, що постійна загроза зі сходу потребує від НАТО сильної та прозорої політики стримування. Він також наголошує, що хоча країни Балтії не є наступною метою, якщо Росія нападе на будь-яку з них — це буде рівносильним вторгненням в НАТО.
- Президент Чехії Петр Павел заявив про неприпустимість нав’язування Росією потенційних умов припинення вогню у війні, оскільки країна є агресором.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.