Індія, попри санкції США, відновлює закупівлю нафти у Росії – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
Індія стала одним із найбільших покупців російської нафти після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, проте зіштовхнулась з труднощами при отриманні далекосхідного сорту нафти на тлі посилення санкцій.
Однак і ці санкції не принесли бажаного результату. Супертанкер “Nireta” стоїть на якорі поблизу Вісакхапатнама на східному узбережжі Індії, тоді як два інших танкери – “Восточний проспект” і “Erecter” – поблизу Джамнагара на заході, сигналізують про Сікку як пункт призначення, згідно з даними відстеження суден, зібраними Bloomberg.
Clyde Noble, інше судно, наповнене нафтою “Сокол”, також зараз прямує до Сікки, свідчать дані відстеження суден Bloomberg.
Згідно з даними відстежування, до середини січня 10 партій нафти “Сокол”, які повинні були відправити до Індії, не було розвантажено. Щонайменше 5 суден повернули назад. До відставання, яке сягнуло 18 млн барелів, додались й інші вантажі.
Всі вантажі нафти “Сокол”, завантажені у березні, та більша частина вантажів, завантажених у лютому, доставлено до Китаю, однак деякі з цих більш ранніх партій тепер повертаються до Індії.
З того часу змінилось те, що тепер “Сокол” поставляють трейдери, а не виробники, і вантажі пропонують з привабливими знижками, що призводить до відновлення закупівлі Індією.
Водночас поки що невідомо, чи розв’язані проблеми з торгівлею, та чи зможуть всі танкери відвантажити нафту в Індії у квітні.
За даними міжнародної морської бази даних Equasis, зареєстрованим власником і керуючим судном “Східний проспект” є ПАТ “Совкомфлот”. Минулого місяця всі індійські переробники заявили, що відмовляться приймати російську сиру нафту, що транспортується на суднах “Совкомфлоту”.
- Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.