Індонезія стала одним з покупців російської нафти вперше за довгий час
Джерело: Reuters
Індонезія вперше за багато років стала купувати російську нафту, додавши її до списків на купівлю вересневої сирої нафти. Це зробила індонезійська державна нафтопереробна компанія Pertamina, що стало значною зміною в їх закупівельній політиці.
За словами трьох трейдерів, Pertamina не купувала російську нафту з початку російсько-української війни у 2022 році. Проте Індонезія не приєдналася до західних санкцій проти Росії. Остання закупівля російських марок ESPO Blend і Sokol компанією Pertamina відбулася більш як 10 років тому, згідно з даними LSEG.
Західні санкції проти енергетичного сектору Росії, включаючи ембарго ЄС на нафту та механізм обмеження цін, зробили Китай, Індію та Туреччину основними покупцями російської нафти. Pertamina запросила російську нафту Urals разом з іншими сортами, такими як Kirkuk, Jubilee, Al Shakheen.
Надходження на НПЗ Cilacap очікуються 15-17 вересня. Ще Pertamina запитувала нафту Sokol серед інших сортів, таких як Azeri BTC, El Sharara, Qua Iboe, для прибуття на Cilacap 18-20 вересня.
За словами джерел, один із тендерів відбувся минулого тижня, а інший 22 липня, але результати ще не оголошені. Pertamina може купувати російську нафту лише, якщо вона буде продана за обмеженням ціни.
Цей ліміт дозволяє західним вантажовідправникам і страховикам брати участь у торгівлі російською нафтою, якщо її ціна не перевищує 60 доларів за барель.
Представник Pertamina Германсіях Насроен заявив, що компанія закуповуватиме сиру нафту, яка відповідає специфікаціям їхнього нафтопереробного заводу, дотримуючись усіх відповідних норм. Він додав, що купівля російської нафти відбуватиметься за механізмом обмеження ціни.
- Згідно з підрахунками Reuters, доходи Росії від нафти й газу в червні зростуть більш ніж на 50% у річному обчисленні до 9,4 мільярда доларів.
- Велика Британія має намір звернутися до кількох країн ЄС із закликом до дій, спрямованих проти так званого “тіньового флоту” нафтових танкерів.
- За даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи Росії від експорту нафти впали до мінімуму з лютого на тлі менших обсягів поставок.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.