Інформаційна діяльність на користь РФ: експрем’єру України повідомлено про нову підозру

Джерело: Офіс генпрокурора

Експрем’єр-міністру України, який здійснює інформаційну діяльність на користь Росії, повідомлено про нову підозру.

За даними слідства, експрем’єр-міністр України, який з 2014 року переховується на території держави-агресорки, з початку повномасштабного вторгнення і по теперішній час, використовуючи російські медіа і мережу інтернет, здійснює активну інформаційну діяльність у співпраці з Російською Федерацією.

Колишній український високопосадовець регулярно бере участь в ефірах російських інформаційних каналів, відео з яких згодом розповсюджуються в інтернеті. Шляхом просування російських наративів він проводить інформаційну діяльність, спрямовану на дискредитацію української держави.

У цих відеозаписах, розміщених на Youtube-каналі “Иная правда” та медіапорталах російських ЗМІ, експрем’єр-міністр виправдовує збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році, та окупацію частини території України. Також він висловлює публічні заклики до повалення конституційного ладу в Україні насильницьким шляхом.

Відтак, ексчиновник закликає до денацифікації та насильницької зміни української влади, поширює наратив, що спеціальна операція Путіна врятувала Донецьк від захоплення, “попередивши цю трагедію” та називає події в Бучі “фейком”.

Факти протиправної діяльності підозрюваного підтверджуються, окрім іншого, висновком судової лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи.

За процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора експрем’єр-міністру України повідомлено про підозру у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, здійсненні інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України (ч. 3 ст. 109, ч. 6 ст. 111-1, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.