Інформаційні операції Кремля «послаблюють внутрішню втому від війни» в росіян – ISW
Джерело: ISW
За словами аналітиків, які проаналізували опитування в РФ, операція Сил оборони в Курській області викликала стурбованість у росіян, проте інформаційні кампанії Кремля “пом’якшують внутрішню втому від війни” і дозволяють владі Росії обирати стратегію ведення затяжної війни на виснаження проти України.
Як йдеться у звіті, нещодавні російські внутрішні опитування вказують на те, що підтримка війни РФ в Україні залишається високою з 2022 року.
Російська соціологічна організація “Левада-центр” опублікувала результати щомісячного опитування 30 серпня і виявила, що близько 78% респондентів підтримують російські військові операції в Україні – це більше, ніж 75% у липні 2024 року і 77% у червні 2024 року.
Зазначається, що опитування “Левада-центру” свідчить про те, що найнижчий рівень підтримки росіянами війни в Україні був у лютому 2022 року, коли війну підтримували 68% респондентів, і що підтримка війни серед респондентів не опускається нижче 70% з березня 2022 року.
У серпні 2024 року “Левада-центр” також запитав респондентів про українську операцію в Курській області і з’ясував, що 91% респондентів стурбовані українськими військовими операціями на російській території.
Водночас, згідно з результатами опитування “Левада-центр”, 57% респондентів не очікують другої хвилі мобілізації, а 60% не бачать необхідності в проведенні другої хвилі мобілізації в найближчі місяці – обидва показники знизилися з 65% і 69% відповідно.
- За оцінками аналітиків, операція Сил оборони в Курській області спричинила оперативний тиск на російські операції в кожному секторі бойових дій, і що Росія, імовірно, передислокувала резервні підрозділи з Покровського напрямку на Курщину.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.