«Іноагенти» в Росії тепер не отримуватимуть своїх доходів
Джерело: The Moscow Times
Держдума Росії у першому читанні прийняла проєкт про “замороження” надходжень “іноземним агентам” від брендів та будь-якої творчої діяльности. 408 депутатів проголосували на підтримку документа.
Законопроєкт вносить зміни до закону “Про контроль за діяльністю осіб, що знаходяться під іноземним впливом”. Увесь дохід, що підпадає під такий критерій, “іноагенти” мусять зберігати на спеціальних рахунках. Відкрити їх повинен він сам або особа, яка начисляє кошти на рахунок.
Користуватися коштами «іноагент» не може, допоки з нього не знімуть цей статус та виключать із реєстру. Також ці надходження можна зачислити в державний бюджет, якщо так вирішить суд.
У наступному читанні до проєкту закону додадуть таку ж норму щодо доходу від продажу або оренди нерухомості.
Довідка: “іноагенти” в Росії — це особи, медіа, організації, що фінансуються або знаходяться під іноземним впливом.
Таким впливом вважається будь-яка допомога чи вплив із боку закордонних джерел.
Статус «агента» можна отримати за збір інформації щодо військової сфери, блогерська чи медіа діяльність, будь-яке поширення думок про рішення влади, публічні звернення.
Усіх, хто вже визнані «іноземними агентами», об’єднують у єдиному реєстрі. Окрім того, що у ньому Росія публікує не лише імена, а й особисті дані людей.
“Іноагентам” заборонено викладати у держустановах, організовувати публічні заходи, служити в армії за контрактом, бути членами виборчих комісій та наглядачами.
Росія використовує статус “іноагента” як ефективний метод боротьби з критиками влади, незалежними журналістами, активістами, опозиціонерами. Це клеймо дозволяє дискредитувати, ізолювати та обмежити діяльність осіб і груп незгодних із політикою Кремля.
Звання “Іноагента” створює репутаційний фінансовий, адміністративний тиск і фінансові труднощі. Усі матеріали «іноагентів» повинні супроводжуватися повідомленням, яке зазначає їхній статус. Це відлякує аудиторію та рекламодавців.
Через страх отримати статус “іноагента” багато активістів і організацій уникають відкритої критики влади.
Законодавство про “іноземних агентів” постійно розширюється, включаючи все більше критеріїв для присвоєння цього статусу, що робить його універсальним інструментом репресій.
- Туреччина планує ухвалити закон про «іноагентів», схожий до тих, що в Грузії та РФ
- У Грузії майже 470 організацій подали заявки на реєстрацію «іноагентами»
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.