Іноземці, які постраждали внаслідок ракетного удару по Харкову, прокоментували атаку РФ

Джерело: Сергій Болвінов/Facebook

Керівник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, як турецькі кореспонденти “дивом вижили” під час ракетної атаки РФ по готелю в Харкові.

Кореспонденти турецького видання, громадянка Туреччини та громадянин Грузії, працюють в Харківській області та фіксують російські воєнні злочини. 

Фото: Сергій Болвінов в Facebook

Вони зупинялися в цьому готелі вже не вперше. На цей раз приїхали 6 січня й під час атаки були у своїх номерах на другому поверсі готелю.

“Я відчув страшний вибух, слідом ще один, полетіло скло. Уламками скла мені пошкодило руку. І я одразу вибіг на вулицю. Дуже злякався за свою колегу, вона була в сусідньому номері. Це зухвала атака на звичайний готель, ми завжди там зупинялися під час відряджень, це майже середмістя, і ми не очікували, що росіяни можуть вдарить по ньому. Жодних військових там не було”, – розповів журналіст.

Також внаслідок удару пошкоджено службовий автомобіль, на якому кореспонденти їздили по Харківській області та знімали наслідки російських атак.

Фото: Сергій Болвінов в Facebook

“Я почула гучний вибух, здійнявся пил, було нічого не видно. Я перебувала в такому стані, що майже нічого не розуміла, не розуміла, що відбувається. Я відчувала себе у шоковому стані, в мене полетіли уламки. Коли вибігла на вулицю, побачила там свого колегу з закривавленою рукою”, – розповіла жінка-фотокореспондентка турецького видання.

Двоє журналістів наголосили, що цей готель – повністю цивільний об’єкт й цього разу вони на власні очі побачили, як “воюють” росіяни.

Як відомо, армія РФ вчергове атакувала Харків пізно ввечері 10 січня. За останніми даними, внаслідок ракетної атаки РФ по готелю у Харкові кількість травмованих зросла до 13 осіб, серед них двоє іноземців.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.