«Інтереси керівництва держави»: Южаніна про скасування штрафів за неподання звітів про КІК
Джерело: Ніна Южаніна/Facebook
Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що, за її інформацією, рішення Верховної Ради скасувати штрафи за неподання звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) ухвалене в інтересах найвищого керівництва держави.
Як відомо, нещодавно монобільшість ухвалила зміни до Податкового кодексу, згідно з якими українських власників іноземних компаній до кінця воєнного стану та шести місяців після цього не будуть штрафувати за неподання звітів про контрольовані ними іноземні компанії.
“Дізналася, що подавати звіт по КІК (контрольованих іноземних компаніях) було незручно саме вищому керівництву країни. Чому незручно? Бо люди обуряться, коли дізнаються, що, виходить, “голобородьки” є власниками капіталів за межами України, отримують там прибутки і не платять податки в Україні з них”, – пояснила Южаніна.
А також додала, що саме тому, на її думку, штрафи за неподання звітів про такі компанії скасовано до кінця воєнного стану та 6 місяців після цього.
“Щоб не було ай-ай-ай, легше “знести” закон, ніж задекларувати володіння такими компаніями. Сором! Але до більшості це ніяк не дійде”, – обурилась Ніна Южаніна.
Нагадаємо, що раніше стало відомо, що влада України має намір полегшити податкове навантаження для громадян, які заснували компанії за кордоном. Податковий комітет пропонує тимчасово звільнити таких засновників від штрафів за неподання або несвоєчасне подання звітів про контрольовані ними іноземні компанії (КІК).
Те саме стосується недостатнього відображення в цих звітах інформації про доходи, що підлягають оподаткуванню в Україні.
Штрафи, від яких пропонують звільнити, можуть сягати від 300 тисяч до 3 мільйонів гривень.
Ці зміни, у разі їх схвалення Верховною Радою України, будуть діяти протягом періоду воєнного стану плюс шість місяців після його завершення.
“А що ж звичайні платники податків? Для них – повний набір податкових перевірок, блокування діяльності з СМКОР та значні штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (за 2022 та 2023 роки склали 14 млрд гривень)”, – написала нардепка.
Раніше Южаніна писала, що цьогоріч до 1 травня українські платники податків вперше подали звіти про контрольовані іноземні компанії за 2022 та 2023 звітні періоди. Загалом 11 143 фізичними особами подано 29 355 звітів про 13 755 КІК, а 248 юридичними особами — 702 звіти про 361 КІК.
За результатами декларування КІК, сума податку до сплати становить 1 млрд 776 млн грн, що є значним “плюсом” порівняно з минулим роком. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, зібрана за результатами декларування, склала 4,8 млрд грн. Такі дані вказують на можливе подвійне нарахування, що викликає питання щодо прозорості і точності податкових звітів.
- Сім провідних банків ЄС у 2023 році сплатили Росії понад 800 млн євро податків попри обіцянки зменшити свою присутність. Це майже вчетверо перевищує рівень до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
- Російські олігархи, які перебувають під західними санкціями, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну вивели з Європи активи на десятки мільярдів доларів.
Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.
Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.
Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.
Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.
19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.