Ірак висилає посла Швеції через акцію зі спаленням Корану

Джерело: Reuters

20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти запланованої акції зі спаленням Корану в Стокгольмі, що спонукало сотні протестувальників штурмувати та підпалити посольство Швеції в Багдаді.

У заяві уряду Іраку мовиться, що Багдад також відкликав свого тимчасового повіреного у справах у Швеції, а державне інформаційне агентство повідомило, що Ірак зупинив дію дозволу на роботу шведської компанії Ericsson на території країни.

Протестувальники проти ісламу, один з яких є іракським іммігрантом у Швеції, що у червні спалив Коран біля стокгольмської мечеті, подали заявку та отримали дозвіл від шведської поліції спалити Коран біля посольства Іраку 20 липня.

Протестувальники били ногами та частково знищили книгу, яку вони назвали Кораном, одначе залишили територію через годину, не підпаливши її.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що персонал посольства в безпеці, але “іракська влада не виконала свій обов’язок” захистити дипломатичний корпус.

Уряд Іраку рішуче засудив підпал посольства Швеції, згідно із заявою офісу прем’єр-міністра Іраку Мохаммеда Шиа Ас-Судані, який оголосив це порушенням безпеки та пообіцяв захистити дипломатичні місії.

Водночас Багдад також проінформував шведський уряд, що “будь-яке повторення інциденту, пов’язаного зі спаленням Священного Корану на шведській землі, вимагатиме розриву дипломатичних відносин”, зазначили у заяві.

Рішення про відкликання тимчасового повіреного у справах Швеції прийнято на початку протесту в Стокгольмі, але ще до того, як протестувальники розійшлися, не спаливши Коран.

Більстром заявив, що штурм посольства був “повністю неприйнятним, і уряд рішуче засуджує ці напади”. Він додав, що “уряд контактує з високопоставленими представниками Іраку, щоб висловити занепокоєння”.

Посольство Фінляндії, яке є частиною того ж корпусу, що й шведське, також було евакуйовано, але персонал – у безпеці та не постраждав.

  • 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
  • Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
  • Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

У НЕК “Укренерго” поінформували про скасування аварійних відключень в Україні. Обмеження електропостачання не діють.

Жителі Анапи записали відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.

Протягом трьох тижнів у Кривому Розі працювали 19 додаткових команд, які прибули із Київської, Харківської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей. Зрештою, у місті відновили теплопостачання, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.