Іран через ООН застерігає Ізраїль від наземного наступу в Газі – Axios

Джерело: Axios з посиланням на два дипломатичні джерела

14 жовтня Іран надіслав Ізраїлю повідомлення, в якому наголосив, що не хоче подальшої ескалації війни між ХАМАС та Ізраїлем, але йому доведеться втрутитися, якщо ізраїльська операція в Газі продовжиться.

Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахян зустрівся з представником ООН на Близькому Сході Тором Веннесландом 14 жовтня у Бейруті, повідомили джерела.

Веннесланд закликав Аміра-Абдоллахіана допомогти запобігти поширенню конфлікту в Газі та Ізраїлі на ширший регіон Близького Сходу.

Міністр закордонних справ Ірану відповів, що Іран не хоче, щоб конфлікт переріс у регіональну війну, і хоче спробувати допомогти зі звільненням мирних жителів, які є заручниками ХАМАСу в Газі.

Але Амір-Абдоллахян наголосив, що в Ірану є свої червоні лінії. Він сказав, що якщо ізраїльська військова операція продовжиться — і особливо якщо Ізраїль виконає свою обіцянку щодо наземного наступу в Газі — Ірану доведеться відповісти.

Після розмови Веннесланд зателефонував ізраїльському раднику з національної безпеки Цахі Ханегбі та іншим офіційним особам і передав повідомлення Ірану.

Офіс Веннесланда підтвердив, що він зустрівся з Аміром-Абдоллахіаном , заявивши, що вони обговорили “дипломатичні зусилля щодо звільнення заручників, деескалації та запобігання поширенню конфлікту на ширший регіон”.

Повідомлення Ірану, надіслане Ізраїлю через ООН, надійшло в той момент, коли адміністрація президента США Джо Байдена намагається стримати Іран і підтримувану Ліваном Хезболлу, яку підтримує Іран, від приєднання до війни. Цього тижня США направили в регіон авіаносну групу та винищувачі.

Бойові дії між ХАМАС та Ізраїлем переростуть у регіональну війну, якщо Іран прямо чи опосередковано приєднається до бойових дій, наприклад, через групу бойовиків у Сирії або підтримавши будь-яке рішення Хезболли повністю приєднатися до атак.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

У Харківській області затримано інформатора російського ГРУ, який передавав ворогу дані щодо оборони Вовчанська.

Поліція Лос-Анджелеса повідомила, що почала розслідування смерті зірки серіалу “Друзі” Метью Перрі.