Іран може відправити Росії балістичні ракети – Кірбі

Джерело: The Telegraph

Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі зазначив, що Іран може надіслати Росії балістичні ракети для використання у війні проти України.

Він додав, що Іран вже постачав російській армії безпілотники, бомби та артилерійські снаряди, але тепер, можливо, готується “піти ще далі”.

Кірбі наголосив, що російському міністру оборони Сергію Шойгу показали низку балістичних ракет, коли він відвідав Іран у вересні.

“Тому ми стурбовані тим, що Іран розглядає можливість надання Росії балістичних ракет для використання в Україні. В обмін на цю підтримку Росія пропонувала Тегерану безпрецедентну оборонну співпрацю, включно з ракетами, електронікою та протиповітряною обороною”, – сказав він.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.