Іран планує передати РФ ракети для ударів по близькому тилу — Defense Express
Джерело:Defense Express
Іран планує передати Росії сотні балістичних ракет Fath-360 і Ababil, які призначені для атаки цілей на фронті та в близькому тилу.
Тема передачі ракет Іраном Росії існує ще з жовтня 2022 року, коли згадувалися ракети Fateh-110 та Zolfaghar. У лютому цього року Reuters повідомило, що Іран передав Росії близько 400 ракет Fateh-110, але досі підтвердження цього не було, Росія не використала іранські ракети.
Fateh-110 та Zolfaghar створені для атак у глибокий тил. Натомість ракети Fath-360 і Ababil, які за словами Reuters Іран має незабаром передати РФ, мають меншу дальність і розраховані на удари по фронту і ближньому тилу.
Fath-360
Ракета Fath-360 – це зменшена версія Fateh-110. Вона має довжину 5,1 метра, вагу 787 кг (з бойовою частиною 150 кг) і досягає швидкості 4 Маха. Оснащена інерціальною та супутниковою системами наведення.
Ракета Ababil
Ракета Ababil має довжину 3,7 метра, вагу 240 кг та дальність до 86 км. Існує у двох версіях: з супутниковою та інерціальною навігацією і оптико-електронним наведенням. Пуск здійснюється з транспортно-пускових контейнерів, які об’єднані по 8 одиниць на одній платформі.
- За даними ЗМІ Росія допомагає Ірану підготуватись до атак на Ізраїль. Аналітики ISW навіщо це Кремлю та як це пов’язаною з війною РФ проти України.
- 29 липня президент Франції Емманюель Макрон під час телефонної розмови попередив свого нового іранського колегу Масуда Пезешкіана щодо подальшої підтримки Іраном війни Росії в Україні, мовиться у заяві Єлисейського палацу.
- Росія продовжує поглиблювати двосторонні відносини з Іраном та Північною Кореєю, отримуючи летальну зброю для використання у війні проти України.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.