Іран помітно збільшив виробництво ракет через угоду з Росією – Reuters

Джерело: Reuters

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

За словами двох американських дослідників, які проаналізували супутникові фото, а також трьох неназваних іранських посадовців, ракетний арсенал країни вже є найбільшим на Близькому Сході. За оцінками, він нараховує понад 3000 ракет.

На супутникових зображеннях Planet Labs військової бази Модаррес у березні та виробничого комплексу Ходжир у квітні, можна помітити понад 30 нових споруд.

Зокрема, багато споруд оточені великими земляними валами. За словами Джеффрі Льюїса з Міддлберійського інституту міжнародних досліджень, це зробили для того, щоб вибух в одній будівлі не призвів до детонації у сусідніх спорудах.

Льюїс зауважив, що розширення почалося в Ходжирі в серпні минулого року, а в Модарресі – в жовтні.

Троє іранських посадовців на умовах анонімності підтвердили, що об’єкти розширюються з метою збільшення виробництва балістичних ракет. Деякі з нових будівель також дозволять подвоїти виробництво БПЛА.

Один з іранських посадовців розкрив, що безпілотники та ракети відправлять в РФ, безпілотники – хуситам, ще деяку кількість ракет – ліванській Хезболлі.

Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.