Іран заявляє, що не причетний до нападу на Ізраїль
Джерело: Reuters
Місія Ірану в ООН стверджує, що їхня країна не причетна до планування нападу на Ізраїль. Водночас Тегеран заявив, що несподіваність нападу ХАМАСу призвів до “найбільшого провалу” ізраїльських служб безпеки.
В Ірані наголосили, що напад Палестини є “цілком законним захистом проти семи десятиліть гнітючої окупації і жахливих злочинів, скоєних нелегітимним сіоністським режимом”.
“Ми рішуче виступаємо в підтримку Палестини, однак ми не беремо участі у вживанні Палестиною заходів у відповідь, оскільки вони приймаються виключно самою Палестиною”, — заявила місія Ірану в ООН.
Видання підкреслило, що Тегеран не приховує підтримку ХАМАСу. Країна фінансує і озброює угруповання, а також іншу палестинську бойову організацію “Ісламський джихад”.
“Вони намагаються виправдати свій провал і пов’язати його з розвідувальними потужностями Ірану і його оперативним плануванням. Їм (Ізраїлю) дуже важко змиритися з тим, що в розвідувальному співтоваристві розповідають про те, що вони зазнали поразки від палестинського угруповання”, — зазначила місія.
- Авіація Ізраїлю в ніч на 9 жовтня продовжила завдавати ударів по сектору Гази, щоб “знищити можливості терористичної групи ХАМАС”.
- Число загиблих в Ізраїлі внаслідок нападу ХАМАС на державу перевищило 700 осіб, інформують посадовці охорони здоров’я.
- Також зауважимо, військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.
- Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.