Іран заявив, що прагне розв’язати ядерну суперечку дипломатичним шляхом
Джерело: Reuters
14 серпня міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян заявив, що країна прагне вирішити свою ядерну суперечку зі світовими державами “дипломатичним шляхом”.
Ми завжди хотіли повернення всіх сторін до повного дотримання ядерної угоди 2015 року, — наголосив Амірабдоллахян.
Переговори між США та Іраном стосовно відновлення ядерної угоди зупинилися з вересня минулого року.
Не зумівши відновити угоду, Тегеран і Вашингтон заявили 10 серпня, що досягли домовленості, згідно з якою 6 мільярдів доларів іранських коштів будуть розморожені в Південній Кореї, а п’ятеро американських громадян, утримуваних в Ірані, будуть звільнені.
Окрім цього, Сполучені Штати також звільнять деяких іранців з американських в’язниць у межах угоди, заявив Іран.
Довідка. Спільний всеосяжний план дій (JCPoA) — ядерна угода, підписана у Відні 14 липня 2015 між Іраном, групою 5+1 (п’ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великою Британією, а також Німеччиною) та ЄС щодо ядерної програми Ірану.
- Союзники по НАТО висловили “серйозну стурбованість зловмисною діяльністю” Ірану, закликаючи країну припинити постачання безпілотників Росії для використання на війні проти України.
- Іран викликав російського посла через коментарі щодо територіальної суперечки в Перській затоці.
- США направили додаткові винищувачі F-16 навколо Ормузької протоки, щоб захистити кораблі від захоплення Іраном.
- 18 липня міністр закордонних справ Хоссейн Амір Абдоллахіян заявив, що Іран вірить у “територіальну цілісність кожної держави, включаючи Україну, що має бути пріоритетом усіх країн на основі міжнародного права”.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.