Іран заявив, що прагне розв’язати ядерну суперечку дипломатичним шляхом

Джерело: Reuters

14 серпня міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян заявив, що країна прагне вирішити свою ядерну суперечку зі світовими державами “дипломатичним шляхом”.

Ми завжди хотіли повернення всіх сторін до повного дотримання ядерної угоди 2015 року, — наголосив Амірабдоллахян.

Переговори між США та Іраном стосовно відновлення ядерної угоди зупинилися з вересня минулого року.

Не зумівши відновити угоду, Тегеран і Вашингтон заявили 10 серпня, що досягли домовленості, згідно з якою 6 мільярдів доларів іранських коштів будуть розморожені в Південній Кореї, а п’ятеро американських громадян, утримуваних в Ірані, будуть звільнені.

Окрім цього, Сполучені Штати також звільнять деяких іранців з американських в’язниць у межах угоди, заявив Іран.

Довідка. Спільний всеосяжний план дій (JCPoA) — ядерна угода, підписана у Відні 14 липня 2015 між Іраном, групою 5+1 (п’ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великою Британією, а також Німеччиною) та ЄС щодо ядерної програми Ірану.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.