Іран звільнив двох журналісток, ув’язнених за висвітлення смерті Махси Аміні
Джерело: ВВС
Влада Ірану випустила з в’язниці двох журналісток, ув’язнених більше року тому за висвітлення смерті Махси Аміні, що спричинило загальнонаціональні протести.
Як розповіли у виданні, 31-річну Нілуфар Хамеді та 36-річну Елахе Мохаммаді звільнено під заставу у розмірі 200 000 доларів за умови не виїжджати за кордон.
Відомо, що журналісток заарештували невдовзі після початку протестів через смерть Махси Аміні і звинуватили у співпраці з урядом США та змові проти національної безпеки. Їх було засуджено до 13 і 12 років ув’язнення відповідно.
Зазначається, що Хамеді, яка працювала в реформістській газеті “Шарг”, повідомила про смерть Аміні. Вона сфотографувала батька і бабусю Аміні, які обіймалися після того, як дізналися про смерть доньки, і розмістила фото в Інтернеті з підписом: “Чорна сукня жалоби стала нашим національним прапором”.
Своєю чергою, Мохаммаді, яка працювала в реформістській газеті “Хам-Міхан”, написала про похорон Аміні в її рідному місті Сакез, на якому сотні протестувальників вигукували: “Жінка, життя, свобода”.
Примітно, що державний коронер Ірану пояснив смерть Аміні її “захворюванням”, тоді як експерт ООН з прав людини заявив, що докази вказують на те, що вона померла “внаслідок побиття” поліцією моралі.
Перші акції протесту відбулися після її похорону, і заворушення швидко поширилися по всій країні, з вимогами від більшої свободи до повалення влади.
ДОВІДКОВО. 22-річна Махса Аміні померла після арешту та побиття в Тегерані силами так званої поліції моралі за “неправильне носіння хіджабу”. У вересні минулого року іранська влада затримала батька дівчини. Тоді ж щонайменше 18 активістів було заарештовано в містах по всьому Ірану, оскільки влада забороняла проведення можливих заходів напередодні річниці смерті Махси Аміні.
- Поліція Ірану закрила велику книгарню у центрі Тегерана, оскільки магазин дозволяв жінкам заходити всередину без хіджаба.
- В Ірані таємно стратили 21-річного Мілада Зохреванда, засудженого до смертної кари через минулорічні антиурядові протести.
НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.
Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.
Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.
Уповноважений з прав людини у Таджикистані Умед Бобозода звернувся до російської омбудсменки Тетяни Москалькової через порушення прав земляків у Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.