Іранські балістичні ракети Fatah-360: що про них відомо
Джерело: Букви
У п’ятницю, 6 вересня, США повідомили, що Іран відправив Росії балістичні ракети. За даними українських джерел, до Росії відправили саме ракети Fateh-360. Однак яку загрозу становлять іранські Fath-360?
Іранські Fath-360, також відомі як BM-120, анонсували на День армії Ірану в квітні 2022 року. Відомо також, що їх використовували для атаки на позиції KDPI в Північному Іраку 28 вересня 2022 року.

Фото: Fars Media
Вони невеликі і легкі, що дозволяє розміщувати по кілька таких ракет на вантажівці. З чотирма ребрами на кінці біля вихлопної труби, ще чотири трикутні ребра прямо над ними та чотири маленькі – біля наконечника ракети.
Вони мають дальність польоту від 30 до 120 км, можуть нести боєголовку вагою 150 кг і летіти зі швидкістю 3 Маха (1020 м/с).
Після запуску ракети підключаються до супутників, щоби вражати цілі на швидкості 4 Маха (приблизно 4900 км/год).
Вважається, що іранці використовують російську супутникову навігаційну систему ГЛОНАСС, яка є альтернативою GPS.
Сучасна система наведення забезпечує відносно високу точність ураження цілі. Висока швидкість польоту ускладнює перехоплення ракети засобами протиповітряної оборони. Також, порівняно з іншими типами балістичних ракет, Fath-360 є відносно недорогою у виробництві.
- 10 вересня речник ЄС із закордонних справ Пітер Стано заявив, що передача іранських балістичних ракет Росії означає подальшу військову ескалацію і зустрінеться “рішучою відповіддю” з боку Європейського Союзу.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен пригрозив Ірану санкціями за передачу ракет Росії.
- МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Шахріяра Амузегара, якому висловили глибоке занепокоєння української сторони у зв’язку із повідомленнями щодо можливого постачання Іраном балістичних ракет Російській Федерації.
- Іранський депутат Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав факт передачі балістичних ракет Росії, попри офіційне заперечення Тегерана.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.