Іранські балістичні ракети Fatah-360: що про них відомо
Джерело: Букви
У п’ятницю, 6 вересня, США повідомили, що Іран відправив Росії балістичні ракети. За даними українських джерел, до Росії відправили саме ракети Fateh-360. Однак яку загрозу становлять іранські Fath-360?
Іранські Fath-360, також відомі як BM-120, анонсували на День армії Ірану в квітні 2022 року. Відомо також, що їх використовували для атаки на позиції KDPI в Північному Іраку 28 вересня 2022 року.

Фото: Fars Media
Вони невеликі і легкі, що дозволяє розміщувати по кілька таких ракет на вантажівці. З чотирма ребрами на кінці біля вихлопної труби, ще чотири трикутні ребра прямо над ними та чотири маленькі – біля наконечника ракети.
Вони мають дальність польоту від 30 до 120 км, можуть нести боєголовку вагою 150 кг і летіти зі швидкістю 3 Маха (1020 м/с).
Після запуску ракети підключаються до супутників, щоби вражати цілі на швидкості 4 Маха (приблизно 4900 км/год).
Вважається, що іранці використовують російську супутникову навігаційну систему ГЛОНАСС, яка є альтернативою GPS.
Сучасна система наведення забезпечує відносно високу точність ураження цілі. Висока швидкість польоту ускладнює перехоплення ракети засобами протиповітряної оборони. Також, порівняно з іншими типами балістичних ракет, Fath-360 є відносно недорогою у виробництві.
- 10 вересня речник ЄС із закордонних справ Пітер Стано заявив, що передача іранських балістичних ракет Росії означає подальшу військову ескалацію і зустрінеться “рішучою відповіддю” з боку Європейського Союзу.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен пригрозив Ірану санкціями за передачу ракет Росії.
- МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Шахріяра Амузегара, якому висловили глибоке занепокоєння української сторони у зв’язку із повідомленнями щодо можливого постачання Іраном балістичних ракет Російській Федерації.
- Іранський депутат Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав факт передачі балістичних ракет Росії, попри офіційне заперечення Тегерана.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.