Іранські безпілотники, які використовує Росія, мали західні компоненти – The Guardian
Джерело: The Guardian
У секретному документі, надісланому Києвом своїм західним союзникам, зазначено, що іранські безпілотники-камікадзе, які використовувала РФ в останніх атаках на українські міста, оснащено європейськими компонентами.
У 47-сторінковому документі, поданому українським урядом урядам G7 у серпні, стверджується, що за попередні три місяці було здійснено понад 600 рейдів на українські міста з використанням безпілотних літальних апаратів (БпЛА), що містять західні технології.
Згідно з документом, отриманим The Guardian, 52 електричні компоненти, виготовлені західними компаніями, знайдено в безпілотниках Shahed-131 і 57 – у моделі Shahed-136.
П’ять європейських компаній названо оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів.
“Серед виробників – компанії зі штаб-квартирами в країнах санкційної коаліції: США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі”, – зазначено в документі.
Згідно з українським звітом, митна інформація показує, що “майже весь імпорт до Ірану походив з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики”.
Маркування на електронних компонентах безпілотників затерто, “імовірно, за допомогою лазера”, а російські війська почали використовувати для безпілотників назви “Герань-1” і “Герань-2”. Це “імовірно, частина угоди між Іраном і Росією, щоб приховати роль Ірану”.
Згідно з заявою G7, у збитих моделях безпілотників знайдено широкий спектр компонентів, вироблених західними компаніями.
Зокрема паливний насос, виготовлений у Польщі німецькою компанією Ti Automotive Gmbh, материнською компанією якої є британська транснаціональна TI Fluid Systems, виявлено у Shahed-136.
Також у Shahed-136 виявлено інтегральну схему драйвера буферної мережі та транзистор, виготовлені компанією International Rectifier, дочірньою компанією німецької фірми Infineon Technologies AG.
У моделі Shahed-131 українські експерти визначили 14-канальну інтегровану схему управління живленням та мікропроцесор голландської компанії NXP Semiconductor, силовий транзистор і інтегральну схему американської компанії International Rectifier.
Також знайдено 32-розрядний мікроконтролер, 32-розрядний процесор, мікроконтролер із вбудованою флешпам’яттю та регулятором падіння дуже низької напруги з інгібітором виробництва STMicroelectronics, а також чип GPS-трекера швейцарської фірми U-blox.
- Російські військові вночі масовано і комбіновано атакували Миколаївську та Одеську області. Всередині іранських дронів знайшли західні та азійські комплектуючі, деякі серійні номери росіяни затерли.
- До Російської Федерації продовжують надходити західні компоненти, які використовуються в крилатих ракетах Х-101, двох модифікаціях балістичних “Іскандерів”, а також гіперзвуковому “Кинджалі”.
- За інформацією посадовців, Росія активно обходить західні санкції, тож виробництво ракет у РФ навіть перевищує довоєнний рівень, що робить Україну вразливою до ймовірних обстрілів взимку.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень.
Стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress провели навчання на полігоні Cudgel, котрий розташований поблизу Калінінградської області РФ.
Державна прикордонна служба оприлюднила відео знищення російської ракети Х-101 у небі над Київщиною.
Партизанський рух “АТЕШ” розвідав місце розташування російського ракетно-гарматного комплексу “Панцир С-1”, котрий, ймовірно, прикриває ключові об’єкти у тимчасово окупованому Севастополі.
В Одесі внаслідок російської атаки по Приморському району кількість постраждалих зросла до понад 50 осіб. Під час ворожого обстрілу загинули десять осіб.