Ірландець, який захищав Україну на фронті, вважається зниклим безвісти
Джерело: The Irish Times
20-річний ірландець Алекс Рижук, який добровольцем пішов захищати Україну на фронті, зник безвісти та, ймовірно, загинув.
За словами українського медика, посвяченого в обставини інциденту, Рижук з позивним “Ірландець” міг потрапити під удар російського безпілотника. Родині та дівчині Рижука повідомили, що він офіційно вважається зниклим безвісти.
Алекс Рижук є громадянином Ірландії, який після 18-річчя приїхав в Україну, щоб вступити до Українського іноземного легіону.
Хлопець розповідав, що йому було 17 років, коли почалося російське повномасштабне вторгнення в Україну, і він дуже хотів взяти участь у військових діях. Він сказав, що його батьки відібрали в нього паспорт, намагаючись перешкодити йому поїхати в Україну, але він зробив нові документи і вступив в Український іноземний легіон, коли йому виповнилося 18 років.
“Я трохи обдурив своїх батьків. Сподіваюся, вони мене пробачать”, – казав він.
В інтерв’ю The Irish Times у травні він розповів, що після навчання в Києві приєднався до 3-ї окремої десантно-штурмової бригади. Потім разом із підрозділом його направили до Бахмута, Авдіївки та Харкова.
- Колишній армієць Бундесверу, на ім’я Штефан, майже два роки тому став на захист України проти росіян. 14 березня доброволець загинув під час обстрілу російської артилерії.
- Ще один грузинський доброволець, Тенгіз Ханія, загинув в російсько-українській війні. Нині загальна кількість загиблих грузинських добровольців становить близько 62 осіб.
- В Україні, під містом Лиман Донецької області, внаслідок атаки російського дрона загинув доброволець із Латвії.
- На російсько-українській війні загинув громадянин Естонії Танель Кріггуль на псевдо “Стінгер”, який воював у складі Інтернаціонального легіону.
- Захищаючи Україну, загинув доброволець із Колумбії Алехандро Еррера Евіа.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.