Ірландській бібліотеці повернули книгу через понад пів століття

Джерело: BBC

До бібліотеки в ірландському графстві Західний Міт через 53 років повернули книгу, яку ще минулого століття взяли почитати.

Зокрема йдеться про копію “Down all the Days” ірландського письменника Брауна Крісті.

Фото: WESTMEATH LIBRARIES

Книжку, яку взяли почитати в бібліотеці Aidan Heavey Library в Атлоні ще у 20-му століття, повинні були повернути 10 вересня 1971 року. Проте вона повернулася до бібліотеки лише у четвер, 14 листопада 2024 року.

За словами співробітниці Westmeath Libraries Поли О’Дорнан, з бібліотекою зв’язалася жінка і повідомила, що повертає книгу з “невеликою затримкою”.

“Жінка, яка повертала книгу, сказала, що вона знайшлася у квартирі в Лондоні, і, що їй нещодавно доручили її повернути. Книгу повернули в чудовому стані”, — додала вона.

Як зазначається, в січні 2019 року в усіх публічних бібліотеках Ірландії заборонили штрафувати за прострочене повернення книг.

Довідка. Письменник Крісті Браун народився з церебральним паралічем. Історія його життя була екранізована у фільмі “Моя ліва нога”, який отримав премію “Оскар” в 1989 році. Опублікований у 1970 році “Down all the Days” став міжнародним бестселером.

У Чернівцях на 81-му році життя померла лікарка Марія Марчук (Соколовська), відома як близька подруга композитора Володимира Івасюка. Саме їй він присвятив свою легендарну пісню “Червона рута”.

Центр захисту диких котячих у Вашингтоні повідомив, що через пташиний грип у них померло 20 великих тварин – це понад половина популяції заповідника.

Російське підсанкційне судно, яке чотири місяці перевозило скраплений газ, не знайшло покупця через санкції США. Тепер воно вивантажує вантаж на далекому сході Росії.

У провінції Тартус на заході Сирії 14 поліцейських загинули, ще 10 зазнали поранення під час спроби заарештувати колишнього офіцера, пов’язаного зі скандально відомою в’язницею Седная. Міністр внутрішніх справ нової сирійської влади назвав нападників “залишками” режиму Асада та пообіцяв суворо покарати тих, хто загрожує безпеці країни.

Професор Офер Файнерман та його команда з Інституту Вейцмана провели змагання, щоб з’ясувати, хто краще керуватиме великим вантажем у лабіринті. Результати дослідження, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, розкривають нові аспекти групового прийняття рішень і порівнюють переваги та недоліки співпраці й дій поодинці.