Іспанія спорядила Україні два санітарні БТР

Джерело: Хосе Мануель Альбарес/X

В Іспанії підготували до передачі Україні два колісні бронетранспортери BMR, адаптовані для евакуації поранених, повідомив міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес.

Представник уряду відвідав підприємство компанії TECNOVE, котра займалася переобладнанням цих БТР у медичну версію.

Глава МЗС вкотре запевнив, що Іспанія підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”.

Довідка. БТР BMR-600 – іспанський колісний бронетранспортер 1970-х років. Розроблено у першій половині 1970-х років фірмою Pegaso, м. Санта-Барбара. Серійне виробництво плаваючого бронетранспортера розпочалося у 1979 році.

Базовий варіант призначено для перевезення 11 військовослужбовців та двох членів екіпажів: водія і стрільця. Корпус машини виготовлено з алюмінієвої броні. Місце водія знаходиться у передній частині корпусу зліва. У даху корпусу над сидінням водія є люк. Рух на плаву здійснюється за допомогою обертання коліс. Швидкість на воді – до 9 кілометрів на годину.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.