Іспанія запропонувала Україні нові системи ППО

Джерело: Devdiscourse

5 жовтня Іспанія запропонувала Україні нові системи протиповітряної оборони та боротьби з безпілотниками для захисту енергетичної та портової інфраструктури.

Також очікується, що іспанська армія навчатиме українських військових користуватися цими системами та надаватиме більше обладнання для розмінування.

Зазначимо, що сьогодні президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Іспанії для участі в ІІІ саміті Європейської політичної спільноти провів зустріч з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.

Під час зустрічі сторони обговорили необхідні кроки щодо реалізації української “формули миру”. Зокрема, мовилося про підготовку наступної зустрічі на рівні радників, яка має відбутися найближчим часом. Також лідери приділили увагу збереженню міжнародної підтримки України.

Зокрема, сторони докладно обговорили наступний оборонний пакет від Іспанії, який міститиме боєприпаси, артилерію, антидронні системи та засоби протиповітряної борони, обладнання для розмінування.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.