Зеленський приїхав до Іспанії для участі у саміті Європейської політичної спільноти

Джерело: Telegram глави держави

5 жовтня президент України Володимир Зеленський прибув до Іспанії, аби взяти участь у саміті Європейської політичної спільноти.

За його словами, під час саміту буде робота в спільних форматах і відбудуться важливі двосторонні зустрічі.

“Гранада, Іспанія. Саміт Європейської політичної спільноти. Україна нарівні з іншими націями в нашому спільному європейському домі бере участь заради безпеки й стабільності на континенті”, — написав Зеленський.

Він додав, що ключовим для України перед зимою буде тема щодо посилення ППО. Зеленський підкреслив, що “вже є основа для нових домовленостей із партнерами”.

Президент зазначив, що Україна має вагомі пропозиції щодо посилення наявної в Європі архітектури безпеки, зокрема регіональної. Ще увагу приділять Чорноморському регіону з акцентом на спільній роботі заради глобальної продовольчої безпеки й захисту свободи мореплавства.

6 жовтня відбудеться неформальна зустріч у Гранаді, де будуть присутні лідери держав-членів ЄС. Під час обговорень хочуть торкнутися стратегічного порядку денного на 2024-2029 роки.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.