Іспанські фермери приєднались до протестів фермерів ЄС й блокують дороги

Джерело: Reuters

У вівторок, 6 лютого, іспанські фермери заблокували рух на деяких головних магістралях країни, приєднавшись до фермерів з інших європейських країн, які протестують.

ASAJA, одна з найбільших асоціацій фермерів в Іспанії, та інші асоціації закликали до протестів із четверга, але багато фермерів вийшли на дороги зі своїми тракторами у вівторок, ускладнивши рух по всій країні, повідомляє дорожня служба.

“З різними відтінками, у всьому Європейському Союзі ми маємо однакові проблеми. Сільська місцевість набридла”, – сказав віцепрезидент ASAJA Донасіано Дуйо.

Як і фермери у Франції, Бельгії, Італії та Португалії, іспанські фермери скаржаться на збільшення ваги європейської бюрократії, низькі ціни на продукцію та зростання витрат.

Вони кажуть, що жорсткі правила, які застосовуються до фермерів ЄС для захисту навколишнього середовища, роблять їх менш конкурентоспроможними, ніж аналоги в інших регіонах, таких як Латинська Америка чи країни Європи поза ЄС.

За останні кілька днів протести у Франції та Бельгії іноді переростали в жорстокі сутички з поліцією.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

25 лютого в Україні відзначають 153 роки від дня народження письменниці Лесі Українки.