Іспанський фотограф Даніель Бельтра масштабує проєкт щодо висвітлення екоциду в Україні

Джерело: Міндовкілля

Відомий іспанський фотограф Даніель Бельтра масштабує власний проєкт щодо висвітлення екоциду в Україні.

Створені знімки стануть основою для міжнародних виставок – щоб світ побачив катастрофічні наслідки російської війни для українського довкілля.

Питання продовження співпраці та сприяння роботі фотографа Даніеля Бельтри обговорили перший заступник міністра Олександр Краснолуцький із заступником посла Іспанії в Україні Карлосом Гарсіа Паскуалем.

Нагадаємо, ще торік під час зустрічі міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з послом Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу досягнуто домовленостей про співпрацю для створення відповідного фотопроєкту про екоцид в Україні.

З того часу за сприяння Міндовкілля Даніель Бельтра вже побував у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській та Одеській областях та відзняв кадри жахливих наслідків війни для природи.

Наприклад, серед іншого – і постраждалі території Гетьманського національного природного парку. Світлини лягли в основу масштабного матеріалу в одному з найвпливовіших іспанських видань EL Pais. Аудиторія видання – понад 700 тисяч читачів, які побачили знімки постраждалого українського довкілля.

Зараз мета фотографа – поширити страшні кадри руйнувань не тільки в газетах, журналах та друкованих ЗМІ, а й розмістити їх на міжнародних виставках та спонукати людей підтримувати Україну.

“Для нас важливо, щоб світ бачив ту екологічну катастрофу, яку щодня спричиняє Росія на території нашої країни. Кожна світлина є не лише фотофактом екологічних злочинів, але й закликом до світової спільноти діяти. Тож Міндовкілля підтримує та готове сприяти у реалізації таких проєктів. Найближчим часом ми складемо маршрути, визначимо максимально безпечні місця та перелік знищених Росією об’єктів, які варто було б показати усьому світові”, – наголосив перший заступник міністра Олександр Краснолуцький.

За його словами, міжнародне висвітлення наслідків збройної агресії РФ в Україні є також важливою складовою реалізації пункту 8 формули миру президента України “Екологічна безпека”.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.