ISW: Дамбу Курахівського водосховища могли підірвати російські війська
Джерело: ISW
Російські військові могли зруйнувати дамбу Курахівського водосховища, розташованого в Покровському районі Донеччини, припускають експерти Інституту вивчення війни.
Дамбу зруйнували напередодні під час обстрілу села Курахове. Українські та російські джерела розходяться у думці про те, хто міг це зробити. Зокрема голова Донецької ОВА Вадим Філашкін заявив, що удару завдала російська армія.
Філашкін наголосив, що цей удар потенційно несе загрозу жителям населених пунктів на річці Вовчій – як на Донеччині, так і на Дніпровщині.
Тоді як російські воєнкори одразу припустили, що її підірвали українські військові з метою ускладнити просування російської армії до Курахового. Однак села, розташовані нижче за течією річки та потенційно схильні до затоплення, контролюються ЗСУ, і через них проходять шляхи постачання гарнізону Курахове. Російські війська, своєю чергою, просуваються до цих населених пунктів уздовж північного берега Курахівського водосховища.
Згідно з даними експертів ISW, російська армія могла підірвати греблю, щоб створити значну і тривалу повінь на заході Курахівського водосховища. Така ситуація могла б дати потенційну змогу російським силам оточити українські війська на півночі та півдні від Курахового. Водосховище є важливим бар’єром, який ділить українські війська у цьому районі. Підрив дамби дозволив би розширити цей бар’єр, а також завадити українській армії використати автомобільну трасу Донецьк-Запоріжжя.
Разом з тим, можливі переваги, котрі російські війська можуть отримати з пошкодження греблі, наразі незрозумілі, оскільки масштаби та тривалість повені поки невідомі.
Тоді як Філашкін вже зауважив, що, від учора і до сьогоднішнього вечора в регіоні підтоплення будинків не зафіксовано.
Станом на 16:00 12 листопада з Курахівського водосховища вилилося 15 мільйонів кубометрів води. На щастя, села на річці Вовчій не затоплені, – написав він.
Раніше у Генштабі акцентували, що майже третина усіх боєзіткнень на фронті відбувається на Курахівському напрямку.
Довідка. Курахівське водосховище — водосховище на річці Вовча в Покровському районі Донецької області, Україна. На березі розташоване місто Курахове. Курахівське водосховище було створено з метою охолодження Курахівської ТЕС. Річка Вовча, на якій знаходилася зруйнована дамба — найбільша і найдовша притока Самари (ліва притока Дніпра). Її довжина — 323 км, а площа басейну — 13300 км².
- На Білгородщині РФ ворог замінував дамби та будує оборонні фортифікації навколо обласного центру. Про це повідомив речник оперативно-тактичного угруповання “Харків” Віталій Саранцев.
- Контрнаступ російських військ у Курській області зупинено, і частина території залишається під контролем України, повідомив представник комендатури ЗСУ Олексій Дмитрашковський у коментарі для AFP.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 13 листопада. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп оголосив про намір призначити на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.