ISW : Намагаючись посилити ППО в окупованому Криму, росіяни залучають носії «Калібрів»
Джерело: Інститут вивчення війни
Російські війська використовують свої кораблі у тимчасово окупованому Криму для посилення своїх систем протиповітряної оборони.
Зокрема мовиться про корвет типу “Каракурт” проєкту 22800 “Циклон”, що використовують як систему протиповітряної оборони з бази у Севастополі.
Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук зауважив, що ворог поповнив склад Чорноморського флоту двома додатковими корветами типу “Каракурт”. Судна цього типу споруджують у Республіці Татарстан.
Також Плетенчук зазначив, що російські ракети “Калібр” містять від 40 до 60 іноземних деталей.
Раніше стало відомо, що Україна скорочує кількість “головних” російських С-400, оскільки сили Києва все частіше націлюються на дорогі московські системи ППО великої дальності в Криму.
За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, на початку 2023 року Росія мала близько 96 зенітно-ракетних комплексів С-400.
Наразі складно отримати точну картину втрат РФ на материковій Україні. Одначе, на тимчасово окупованому півострові, за даними Oryx, РФ втратила принаймні п’ять пускових установок, що входять до складу С-400, включаючи пункти управління, машини забезпечення та радари.
Знищення таких засобів ППО важливе з двох причин, пояснив Newsweek військовий експерт Девід Гемблінг. Раніше росіяни переконували, що С-400 мають відмінний захист, але тепер вони здаються вразливими. Крім того, їхнє знищення “пробиває дірки в протиповітряній обороні, якими потім можна скористатися.
Зауважується, що ймовірно, через такі “діри”, могли бути завдані удари по військово-морській базі в Севастополі 14 вересня.
- Аеророзвідники Національної гвардії України знищили ворожий танк Т-80БВМ, який російські пропагандисти називали “надсучасним і непробивним”.
- Українська розвідка оприлюднила відео, на якому, два ворожих вертольоти та літак влаштували тривалу гонитву за українським безпілотником, однак так і не змогли його збити.
- Станом на ранок 14 грудня в Середземному морі російські загарбники утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.
- У ніч на 14 грудня війська РФ масовано атакували Україну 42 безпілотниками. Окрім цього, зафіксовано пуски 6 зенітних керованих ракет С-300.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.