ISW оцінив, як удар по центру зв’язку та кораблях ЧФ вплине на можливості РФ в Чорному морі
Джерело: ISW
На думку аналітиків Інституту вивчення війни, нові українські удари по військових об’єктах РФ у тимчасово окупованому Криму 23 березня, які вразили центр зв’язку, кілька кораблів та літаків, ускладнять здатність ворога максимізувати свої бойові можливості в західній частині Чорного моря.
Зокрема в ніч на 23 березня Сили оборони України завдали ударів по центру зв’язку Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі й частково пошкодили два десантні кораблі класу “Ямал” та “Азов”, а також уразили ще кілька невказаних об’єктів інфраструктури ворожого флоту.
За словами пов’язаного із Кремлем блогера, нібито під час удару українські сили запустили понад 40 ракет Storm Shadow та “Нептун”, ракет-приманок ADM-160 і безпілотників.
Офіційний представник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що українські офіційні особи спочатку підтвердили вогневі ушкодження кораблів “Ямал” та “Азов”, але все ще оцінюють їхній ступінь. Він зазначив, що ЧФ РФ зараз має лише п’ять десантних кораблів і лише три залишаться в строю, якщо український удар серйозно пошкодив ті два судна.
Раніше ISW підрахував, що удари України по об’єктах ЧФ у Криму змусили загарбників відвести деякі кораблі від своєї основної бази в Севастополі та ускладнили його здатність діяти у західній частині Чорного моря.
“Останні українські удари по кораблях ЧФ, незалежно від масштабу завданих збитків, ймовірно, продовжуватимуть утримувати російські сили від передислокації кораблів до Севастополя та західної частини Чорного моря, а також ускладнювати здатність ЧФ максимізувати свої бойові можливості”, – резюмували аналітики.
- Сили оборони України у результаті атаки по окупованому Севастополю уразили великі десантні кораблі “Ямал” та “Азов”, а також деяку інфраструктуру.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.