ISW оцінив, як удар по центру зв’язку та кораблях ЧФ вплине на можливості РФ в Чорному морі

Джерело: ISW

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, нові українські удари по військових об’єктах РФ у тимчасово окупованому Криму 23 березня, які вразили центр зв’язку, кілька кораблів та літаків, ускладнять здатність ворога максимізувати свої бойові можливості в західній частині Чорного моря.

Зокрема в ніч на 23 березня Сили оборони України завдали ударів по центру зв’язку Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі й частково пошкодили два десантні кораблі класу “Ямал” та “Азов”, а також уразили ще кілька невказаних об’єктів інфраструктури ворожого флоту.

За словами пов’язаного із Кремлем блогера, нібито під час удару українські сили запустили понад 40 ракет Storm Shadow та “Нептун”, ракет-приманок ADM-160 і безпілотників.

Офіційний представник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що українські офіційні особи спочатку підтвердили вогневі ушкодження кораблів “Ямал” та “Азов”, але все ще оцінюють їхній ступінь. Він зазначив, що ЧФ РФ зараз має лише п’ять десантних кораблів і лише три залишаться в строю, якщо український удар серйозно пошкодив ті два судна.

Раніше ISW підрахував, що удари України по об’єктах ЧФ у Криму змусили загарбників відвести деякі кораблі від своєї основної бази в Севастополі та ускладнили його здатність діяти у західній частині Чорного моря.

“Останні українські удари по кораблях ЧФ, незалежно від масштабу завданих збитків, ймовірно, продовжуватимуть утримувати російські сили від передислокації кораблів до Севастополя та західної частини Чорного моря, а також ускладнювати здатність ЧФ максимізувати свої бойові можливості”, – резюмували аналітики.

У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.

Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 25 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні €3,5 млрд допомоги, яка надійде у березні.

Чеське видання Reflex до третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії опублікувало обкладинку з президентом України Володимиром Зеленським.