ISW оцінив, як удар по центру зв’язку та кораблях ЧФ вплине на можливості РФ в Чорному морі

Джерело: ISW

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, нові українські удари по військових об’єктах РФ у тимчасово окупованому Криму 23 березня, які вразили центр зв’язку, кілька кораблів та літаків, ускладнять здатність ворога максимізувати свої бойові можливості в західній частині Чорного моря.

Зокрема в ніч на 23 березня Сили оборони України завдали ударів по центру зв’язку Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі й частково пошкодили два десантні кораблі класу “Ямал” та “Азов”, а також уразили ще кілька невказаних об’єктів інфраструктури ворожого флоту.

За словами пов’язаного із Кремлем блогера, нібито під час удару українські сили запустили понад 40 ракет Storm Shadow та “Нептун”, ракет-приманок ADM-160 і безпілотників.

Офіційний представник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що українські офіційні особи спочатку підтвердили вогневі ушкодження кораблів “Ямал” та “Азов”, але все ще оцінюють їхній ступінь. Він зазначив, що ЧФ РФ зараз має лише п’ять десантних кораблів і лише три залишаться в строю, якщо український удар серйозно пошкодив ті два судна.

Раніше ISW підрахував, що удари України по об’єктах ЧФ у Криму змусили загарбників відвести деякі кораблі від своєї основної бази в Севастополі та ускладнили його здатність діяти у західній частині Чорного моря.

“Останні українські удари по кораблях ЧФ, незалежно від масштабу завданих збитків, ймовірно, продовжуватимуть утримувати російські сили від передислокації кораблів до Севастополя та західної частини Чорного моря, а також ускладнювати здатність ЧФ максимізувати свої бойові можливості”, – резюмували аналітики.

Впродовж минулої доби, 15 січня, російські війська завдали поранень 15 мирним жителям Донецької області.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.