ISW: удари України по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції окупантів

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на атаку України по російському складу боєприпасів у Топорці (Тверська область, РФ) та наголосили, що подальші подібні атаки вплинуть на здатність окупантів наступати.

ЗМІ повідомили, що атаку здійснили Служба безпеки України, Головне управління розвідки та Сили спеціальних операцій. З допомогою БпЛА вони атакували 107-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління міноборони РФ.

Також за даними ЗМІ, там зберігали ракети “Іскандер”, “Точка-У”, зенітні ракети та артилерійські боєприпаси. Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що на ураженому складі також могли зберігати боєприпаси для РСЗВ, зенітні ракети С-300 та С-400, північнокорейські балістичні ракети KN-23.

На думку аналітиків, подальші атаки України по тилових російських матеріально-технічних об’єктах спричинити ширший оперативний тиск на армію РФ.

В ISW нагадали, що минулі удари України по російських об’єктах на ТОТ України змусили окупантів розосередити свої склади і це на певний час знизило ефективність російської логістики.

Нові удари можуть змусити ворога знову розосередити свої боєприпаси. При цьому, додали аналітики, якщо Захід дозволить Україні бити своїми ракетами углиб РФ, ще більше російських об’єктів опиняться під загрозою.

У липні 2024 року українські війська завдали удару по ще одному російському складу боєприпасів поблизу Сергіївки (Воронезька область, РФ). Продовження українських ударів по російських складах боєприпасів і ракет також може знищити важливу частину російських матеріальних запасів.

“Українські удари по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть техніку, можливості та дозвіл на проведення такої кампанії ударів по матеріально-технічних і допоміжних об’єктах у Росії в масштабі”, – резюмували фахівці.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.