ISW: удари України по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції окупантів

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на атаку України по російському складу боєприпасів у Топорці (Тверська область, РФ) та наголосили, що подальші подібні атаки вплинуть на здатність окупантів наступати.

ЗМІ повідомили, що атаку здійснили Служба безпеки України, Головне управління розвідки та Сили спеціальних операцій. З допомогою БпЛА вони атакували 107-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління міноборони РФ.

Також за даними ЗМІ, там зберігали ракети “Іскандер”, “Точка-У”, зенітні ракети та артилерійські боєприпаси. Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що на ураженому складі також могли зберігати боєприпаси для РСЗВ, зенітні ракети С-300 та С-400, північнокорейські балістичні ракети KN-23.

На думку аналітиків, подальші атаки України по тилових російських матеріально-технічних об’єктах спричинити ширший оперативний тиск на армію РФ.

В ISW нагадали, що минулі удари України по російських об’єктах на ТОТ України змусили окупантів розосередити свої склади і це на певний час знизило ефективність російської логістики.

Нові удари можуть змусити ворога знову розосередити свої боєприпаси. При цьому, додали аналітики, якщо Захід дозволить Україні бити своїми ракетами углиб РФ, ще більше російських об’єктів опиняться під загрозою.

У липні 2024 року українські війська завдали удару по ще одному російському складу боєприпасів поблизу Сергіївки (Воронезька область, РФ). Продовження українських ударів по російських складах боєприпасів і ракет також може знищити важливу частину російських матеріальних запасів.

“Українські удари по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть техніку, можливості та дозвіл на проведення такої кампанії ударів по матеріально-технічних і допоміжних об’єктах у Росії в масштабі”, – резюмували фахівці.

Велика Британія запровадила санкції проти п’яти високопосадовців Грузії за порушення прав людини, зокрема за насильницькі дії щодо журналістів та мирних протестувальників.

АТ “Укрзалізниця” підписала кредитні угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на загальну суму 480 млн євро під державні гарантії. Ці кошти спрямують на оновлення парку електротягів і будівництво мережі розподіленої електрогенерації.

У Києві викрили угруповання, яке під керівництвом одного з нотаріусів Київського міського нотаріального округу підробляло офіційні документи.

Портрет англійського математика Алана Тюрінга став першим твором мистецтва, намальованим людиноподібним роботом зі штучним інтелектом, який був проданий на аукціоні в США за 1,08 млн доларів.

Командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олегу Побережнюку обрано запобіжний захід. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем, а саме через інформацію щодо знущання та катування військових ЗСУ.