ISW: Угода про припинення вогню в Україні має включати надійні механізми моніторингу

Джерело: ISW
За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що поточні американо-російські переговори навряд чи приведуть до “блискавичних результатів”, всупереч заявленій президентом США Дональдом Трампом меті досягти загального припинення вогню та тривалої мирної угоди в Україні найближчим часом.
Своєю чергою, чиновник з російського МЗС Олексій Поліщук зазначив, що Росія готова брати участь у переговорах, які “враховують сучасні реалії” війни та усувають “першопричини” війни Росії в Україні.
“Коментарі Пєскова та Поліщука відображають постійне неприйняття Кремлем заявленого підходу президента Трампа про встановлення режиму припинення вогню, а потім ведення переговорів щодо ширшої мирної угоди, а також відданість Кремля цілям війни, які несумісні з метою Трампа щодо досягнення тривалого миру в Україні”, – йдеться у звіті.
Як зауважили експерти, будь-яка потенційна угода про припинення вогню або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, враховуючи постійні зусилля Кремля показати Україну такою, що порушує припинення вогню по енергетичній інфраструктурі без надання доказів цих ударів і незважаючи на відсутність публічних деталей про умови припинення вогню.
При цьому вказано, що залишається незрозумілим, які механізми моніторингу Захід міг би використати для забезпечення дотримання та відстеження потенційного припинення вогню, і чи погодився б Кремль на такі механізми.
- Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.