ISW: західна допомога Україні та втрати РФ змусять Путіна сісти за стіл переговорів

Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, західна військова допомога Україні та втрати РФ на полі бою можуть змінити уявлення президента Росії Володимира Путіна про війну та змусити його сісти за стіл переговорів.
“Будь-яке посилення економічного тиску на Росію – хоч і є позитивним політичним кроком – саме по собі недостатнє, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів або змінити його уявлення про перемогу”, – зазначили у звіті.
На думку експертів, продовження західної військової допомоги Україні залишається ключовим для здійснення кампанії тиску на Росію, яка може змусити Путіна переглянути його уявлення.
“Теорія перемоги Путіна ґрунтується на припущенні, що російські військові можуть підтримувати поступове просування на полі бою довше, ніж українські сили можуть оборонятися, і довше, ніж Захід готовий підтримувати Україну”, – йдеться у звіті.
Водночас в ISW зауважили, що США повинні продовжити надавати військову допомогу Україні, оскільки втрати Росії на полі бою залишаються ключовим чинником її нинішніх проблем з технікою, живою силою та економікою.
“Західна допомога, зокрема системи озброєння, які лише Сполучені Штати можуть надати швидко і в необхідному обсязі, дозволить українським силам краще захищати свої позиції, уповільнити просування Росії та завдати ще серйозніших втрат російським військовим”, – пояснили аналітики.
- За оцінками аналітиків, Росія прагне припинення західної допомоги Україні, щоб виграти війну.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.