ISW: західна допомога Україні та втрати РФ змусять Путіна сісти за стіл переговорів

Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, західна військова допомога Україні та втрати РФ на полі бою можуть змінити уявлення президента Росії Володимира Путіна про війну та змусити його сісти за стіл переговорів.
“Будь-яке посилення економічного тиску на Росію – хоч і є позитивним політичним кроком – саме по собі недостатнє, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів або змінити його уявлення про перемогу”, – зазначили у звіті.
На думку експертів, продовження західної військової допомоги Україні залишається ключовим для здійснення кампанії тиску на Росію, яка може змусити Путіна переглянути його уявлення.
“Теорія перемоги Путіна ґрунтується на припущенні, що російські військові можуть підтримувати поступове просування на полі бою довше, ніж українські сили можуть оборонятися, і довше, ніж Захід готовий підтримувати Україну”, – йдеться у звіті.
Водночас в ISW зауважили, що США повинні продовжити надавати військову допомогу Україні, оскільки втрати Росії на полі бою залишаються ключовим чинником її нинішніх проблем з технікою, живою силою та економікою.
“Західна допомога, зокрема системи озброєння, які лише Сполучені Штати можуть надати швидко і в необхідному обсязі, дозволить українським силам краще захищати свої позиції, уповільнити просування Росії та завдати ще серйозніших втрат російським військовим”, – пояснили аналітики.
- За оцінками аналітиків, Росія прагне припинення західної допомоги Україні, щоб виграти війну.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.