ISW: ЗСУ просунулися на Торецькому напрямку, росіяни – на Покровському й Сіверському
Джерело: ISW
За даними аналітиків, Сили оборони України просунулися на Торецькому напрямку, тоді як російські загарбники – на Покровському та Сіверському.
23 лютого російські війська продовжили наступальні дії в Курській області, однак немає жодного підтвердженого просування.
Також 22 і 23 лютого ворог вів наступальні дії на північний схід від Харкова в районі Вовчанська. Окрім того, противник продовжив наземні атаки на Куп’янському напрямку. Підтверджень просування немає.
23 лютого росіяни продовжили наступ на напрямку Борової, але не просунулися. 22 і 23 лютого окупаційні війська наступали на північний схід від Борової в районі Загризового й на південний – у районі Чернещини та Новоєгорівки.
Загарбники також продовжили наступальні дії на Лиманському напрямку. Однак, підтверджень просування немає.
Окупанти нещодавно просунулися на Сіверському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 лютого, свідчать, що ворог нещодавно міг захопити Білогорівку й кар’єр на південь від населеного пункту.
Російські війська продовжили наступальні дії на напрямку Часового Яру, але не просунулися. 22 і 23 лютого окупанти наступали біля Часового Яру, на північний схід – біля Васюківки та на південь – біля Ступочок і Білої Гори.
Українські захисники просунулися на Торецькому напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 лютого, показують, що Сили оборони просунулися в західному Торецьку.
Окупанти просунулися на Покровському напрямку, зокрема, на північний схід і південь від Надіївки, що на південний захід від Покровська.
- За даними аналітиків, росіяни просунулися поблизу Куп’янська, Покровська, Часового Яру та на Курщині.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.