ISW:в РФ негативно відреагували на пропозицію Келлога щодо розміщення миротворців в Україні

Джерело: ISW

Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.

“Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Росії Родіон Мірошнік відреагував на заяви Келлога 12 квітня та повторив заперечення Кремля щодо присутності будь-якого миротворчого контингенту в Україні після можливого майбутнього припинення вогню або мирної угоди, оскільки миротворча діяльність таких сил збереже “рівень токсичності”, який нібито спонукав Росію почати повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року”, – йдеться в матеріалі.

Як зазначається, кремлівські посадовці вже відкидали ідею можливого майбутнього миротворчого контингенту в Україні чи будь-яку участь Європи в післявоєнній Україні. Звинувачення Мірошника в “токсичності” в Україні є непрямим посиланням на постійні вимоги Кремля, щоб будь-яке завершення війни в Україні було спрямоване на вирішення так званих “головних причин” війни в редакції Росії.

“Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров визначив передбачувані Росією “першопричини” війни як нібито порушення НАТО зобов’язань не розширюватися на схід і нібито дискримінацію українським урядом етнічних росіян і російської мови, медіа та культури в Україні. Російські офіційні особи часто прямо посилаються на ці “першопричини”, щоб виправдати триваючі військові зусилля Росії та передвоєнні вимоги, що дорівнюють повній капітуляції України”, – наголосили аналітики.

Раніше видання The Times повідомляло що спецпредставник президента США Кіт Келлог припустив можливість розміщення британських і французьких військ на заході України в межах так званих сил заспокоєння після припинення вогню. За словами Келлога, їхня присутність не стане провокацією для Москви.

За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.

Пізно ввечері 13 квітня російські війська здійснили масований обстріл Одеси. Внаслідок чергової атаки дронів поранень зазнали п’ятеро осіб.

Підручник з історії для 11 класу, котрий днями викликав хвилю критики через опис президентства Володимира Зеленського та повномасштабної війни, ймовірно, містить продиктовані наративи у вигляді рекомендацій щодо викладення інформації. Про це стало відомо під час відкритої дискусії між авторами підручника та його критиками.

Після російської ракетної атаки  у Сумах 13-річний підліток, попри те, що зазнав осколкових поранень, врятував пасажирів палаючого автобуса.

У Генеральному штабі ЗСУ прокоментували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 квітня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 117 бойових зіткнень.