Італійський бренд Loro Piana потрапив під суд через трудову експлуатацію

Джерело: Fortune

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

У заяві поліції карабінерів йдеться, що компанія була визнана “нездатною запобігти або обмежити трудову експлуатацію в рамках виробничого циклу, оскільки не вжила належних заходів для перевірки фактичних умов праці або технічних можливостей своїх підрядників”.

Розслідування встановило, що Loro Piana доручав виробництво свого одягу, в тому числі кашемірових піджаків, компанії, яка не мала власних виробничих потужностей.

Ця компанія передала замовлення іншій фірмі, яка залучала італійські майстерні з китайськими робітниками для здешевлення виробництва.

У цих майстернях нелегальних працівників експлуатували без дотримання правил охорони здоров’я та безпеки, зокрема, щодо заробітної плати, робочого часу, перерв та святкових днів.

Судді міланського суду встановили, що Loro Piana “недбало сприяв” експлуатації. Однак суд наголосив, що однорічний судовий нагляд був задуманий як “превентивний захід”, а не як покарання. Його метою було “боротьба з незаконним забрудненням здорових підприємств шляхом підпорядкування їх судовому нагляду”, де їх можна було б усунути від “кримінального проникнення”.

У своїй заяві Loro Piana заявила, що розірвала співпрацю з постачальником протягом доби після того, як 20 травня дізналася про залучення субпідрядників, і зараз повністю співпрацює з владою.

“Loro Piana рішуче засуджує будь-які незаконні дії й підтверджує свою незмінну прихильність захисту прав людини і дотриманню всіх застосовних норм у всьому ланцюжку поставок”, – йдеться в заяві компанії.

За даними поліції, розслідування розпочали в травні після скарги китайського робітника, який заявив, що його побив керівник, після того, як він вимагав виплати заборгованої заробітної плати.

Поліція провела перевірки на заводах, якими керують громадяни Китаю в околицях Мілана, і виявила порушення правил охорони праці, а також незаконно побудовані гуртожитки та антисанітарні умови.

Було відкрито справи проти двох китайських власників майстерень, двох італійців за порушення норм охорони праці, а також проти семи нелегальних працівників.

Суд призначив штрафи на понад 181 000 євро та адміністративні стягнення на суму близько 60 000 євро.

Діяльність двох китайських майстерень також була призупинена “за серйозні порушення техніки безпеки та використання незадекларованої робочої сили”, йдеться в заяві поліції.

Loro Piana була придбана LVMH у 2013 році, і зараз її очолює Фредерік Арно, син голови LVMH Бернара Арно.

У компанії не прокоментували судовий розгляд у Мілані.

Це вже п’ятий італійський люкс-бренд, викритий у трудовій експлуатації. Раніше подібні випадки зафіксували у Dior, Armani та Valentino.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.

Ці вихідні принесуть Україні контрастну погоду: когось освіжить дощ і прохолода, а когось чекає справжня спека. Країна опиниться під впливом вологого повітря з грозами, рясними зливами та коливаннями температури. Подекуди можливі й штормові прояви та підняття рівня річок.