Італія розкритикувала Німеччину за фінансування благодійних організацій для мігрантів
Джерело: Reuters
Німецький план щодо фінансування благодійних організацій, які допомагають мігрантам у Середземному морі, викликає труднощі в Італії, заявив міністр оборони Гвідо Крозетто, оскільки Рим намагається застосувати жорсткіші заходи, аби зупинити міграційний потік.
11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.
Речник міністерства закордонних справ Німеччини зазначив, що Берлін впроваджує парламентську програму фінансової підтримки як цивільних морських рятувальників, так і проєктів на суші.
Ми отримали кілька заявок на фінансування. У двох випадках розгляд заявок уже завершено, — пояснив речник, зауваживши, що фінансування становить від 400 000 до 800 000 євро ($426 000-$852 160) для кожного проєкту.
Рим розцінює дії Німеччини як “дуже серйозні”. Натомість уряд Італії відданий боротьбі з контрабандистами, яких слід розглядати як “міжнародних злочинців”.
Берлін вдає, що не усвідомлює, що, роблячи це, він створює труднощі країні, яка теоретично повинна бути другом, — пояснив Крозетто, член партії “Брати Італії” прем’єр-міністерки Джорджії Мелоні.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що порятунок людей на морі є “юридичним, гуманітарним і моральним обов’язком”.
Останні дані показують, що цього року понад 132 000 мігрантів дісталися до Італії човнами проти приблизно 69 000 за аналогічний період 2022 року.
23 вересня благодійна організація SOS Humanity заявила, що отримає близько 790 000 євро від уряду Німеччини.
Італія, яка займає жорстку позицію проти нелегальної імміграції, цього тижня заявила, що збільшить кількість центрів утримання мігрантів перед їхньою репатріацією та подовжить час їх утримання під вартою.
Уряд також постановив, що їм доведеться заплатити, щоб уникнути затримання, що викликало різку критику з боку правозахисних груп.
Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла “скоординовану відповідь” Брюсселя на проблему міграції зокрема в Італії.
- 18 вересня італійський уряд прийняв необхідні заходи, аби подовжити час їхнього утримання під вартою та забезпечити репатріацію більшої кількості осіб, які не мають законного права залишатися.
- Мелоні припустила, що “певна легальна міграція” не є вирішенням демографічної кризи на континенті.
- 26 січня міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року.
- Упродовж багатьох років РФ застосовує різні інструменти проти західних країн. Зокрема міграційний тиск росіяни використовують у гібридній війні із Заходом.
У Херсоні помер 16-річний хлопець, який зазнав поранення унаслідок російського обстрілу міста 17 квітня.
За повідомленням ЗМІ, заяви президента та держсекретаря США – Дональда Трампа та Марка Рубіо – про те, шо Штати можуть припинити перемовини про закінчення війни, є тиском на Україну, а не Росію.
Триває 1151-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 940 тисяч осіб.
19 квітня відзначають День велосипеда, День власників домашніх тварин, День поезії і творчого мислення, День сушки білизни на мотузці та День часнику. Християни сьогодні вшановують преподобного Івана Печерника.
За даними синоптиків у суботу, 19 квітня, частину країни накриють опади.