Італія розкритикувала Німеччину за фінансування благодійних організацій для мігрантів

Джерело: Reuters

Німецький план щодо фінансування благодійних організацій, які допомагають мігрантам у Середземному морі, викликає труднощі в Італії, заявив міністр оборони Гвідо Крозетто, оскільки Рим намагається застосувати жорсткіші заходи, аби зупинити міграційний потік.

11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.

Речник міністерства закордонних справ Німеччини зазначив, що Берлін впроваджує парламентську програму фінансової підтримки як цивільних морських рятувальників, так і проєктів на суші.

Ми отримали кілька заявок на фінансування. У двох випадках розгляд заявок уже завершено, — пояснив речник, зауваживши, що фінансування становить від 400 000 до 800 000 євро ($426 000-$852 160) для кожного проєкту.

Рим розцінює дії Німеччини як “дуже серйозні”. Натомість уряд Італії відданий боротьбі з контрабандистами, яких слід розглядати як “міжнародних злочинців”.

Берлін вдає, що не усвідомлює, що, роблячи це, він створює труднощі країні, яка теоретично повинна бути другом, — пояснив Крозетто, член партії “Брати Італії” прем’єр-міністерки Джорджії Мелоні.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що порятунок людей на морі є “юридичним, гуманітарним і моральним обов’язком”.

Останні дані показують, що цього року понад 132 000 мігрантів дісталися до Італії човнами проти приблизно 69 000 за аналогічний період 2022 року.

23 вересня благодійна організація SOS Humanity заявила, що отримає близько 790 000 євро від уряду Німеччини.

Італія, яка займає жорстку позицію проти нелегальної імміграції, цього тижня заявила, що збільшить кількість центрів утримання мігрантів перед їхньою репатріацією та подовжить час їх утримання під вартою.

Уряд також постановив, що їм доведеться заплатити, щоб уникнути затримання, що викликало різку критику з боку правозахисних груп.

Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла “скоординовану відповідь” Брюсселя на проблему міграції зокрема в Італії.

Міжнародна федерація фехтування поінформувала, що російський мільярдер Алішер Усманов “добровільно” припинив виконання повноважень президента організації.  

Через майже три роки виснажливої повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський опинився перед складним вибором: знаходити нові фінансові ресурси для підтримки оборони, не перевантажуючи населення, котре зазначає економічних труднощів на тлі протистояння.

Глава Чечні Рамзан Кадиров зізнався, що американський розробник, підприємець та мільярдер Ілон Маск насправді не дарував йому автомобіль Cybertruck. За словами Кадирова, це “був жарт”.

Очільник Києва Віталій Кличко повідомив про візит до столиці мера Парижа Анн Ідальго, це вже п’ятий її візит в Україну за час повномасштабного вторгнення Росії. 

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп повідомив, що країни надасть Україні 22 мільйони євро на проєкти у сфері оборони та безпеки.