Із низки населених пунктів Херсонщини оголосили примусову евакуацію дітей

Джерело: пресслужба Мінреінтеграції

На тлі складної безпекової ситуації на Херсонщині Херсонською ОВА схвалено примусову евакуацію 802 дітей із 23 населених пунктів. Її проведуть із Бериславського, Каховського, а також Херсонського районів.

Зазначається, що евакуація здійснюється безплатно залізничним та автобусним транспортом, зокрема до Хмельницької, Миколаївської, Одеської, Львівської областей. Окрім цього, близько 100 дітей планується заселити в один із санаторіїв Івано-Франківської області.

У більш безпечних регіонах евакуйовані діти в супроводі одного з батьків або ж законного представника будуть забезпечені виплатами, безплатним прихистком, гуманітарною допомогою, психологічною підтримкою тощо, — мовиться у повідомленні.

У Мінреінтеграції зазначили, що для здійснення евакуації з Херсонщини розгорнуто три збірні пункти евакуації та пʼять приймальних пунктів евакуації.

Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук висловила подяку усім причетним до процесу евакуації, а також закликала міжнародні організації допомогти Херсонщині з евакуаційним транспортом (спеціальними машинами-капсулами для евакуації).

У пресслужбі нагадали, що з питань евакуації потрібно звертатися до представників місцевої влади, зокрема за телефоном гарячої лінії: 0 800 330 951. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати нам у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.