Ізраїль, Кіпр і Греція працюють над газовою угодою на тлі відмови Європи від російського газу – Reuters
Джерело: Reuters
Лідери Ізраїлю, Греції та Кіпру домовилися про поглиблення енергетичної співпраці та вивчення шляхів постачання газу зі Східного Середземномор’я до Європи, яка відмовляється від російського трубопровідного газу, продовження імпорту якого українською газотранспортною системою все ще залишається під питанням.
Як розповіли у виданні, за останнє десятиліття у Східному Середземномор’ї відкрито великі родовища газу, переважно поблизу берегів Ізраїлю та Єгипту, і інтерес до цього регіону зростає з того часу, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну торкнулося потоків газу до Європи.
“Невдовзі ми повинні будемо прийняти рішення про те, як Ізраїль експортуватиме свій газ, і такі ж рішення мають бути прийняті Кіпром. Ми розглядаємо можливість співпраці в цьому питанні. Ці рішення будуть прийняті, я думаю, впродовж наступних трьох-шести місяців, ймовірно, ближче до трьох місяців”, – прокоментував прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу після тристороннього саміту з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом і президентом Кіпру Нікосом Хрістодулідесом.
Відомо, що раніше цього року Кіпр висунув пропозицію щодо прискорення постачання газу на ринок шляхом створення короткого трубопроводу, що з’єднає ізраїльські газові родовища у Східному Середземномор’ї із заводом зі зрідження газу на Кіпрі, який відтак можна було б відправляти до Європи.
“Ми погоджуємося з тим, що природний газ і відновлювані джерела енергії є основою співпраці в регіоні, особливо в світлі останніх геополітичних подій. Особливо в Європі це диктує необхідність енергетичної диверсифікації та посилення взаємозв’язку”, – зауважив Хрістодулідес.
- За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
Станом на 22:00 суботи, 9 листопада, кількість боєзіткнень по всій лінії фронту з початку доби зросла до 153.
Старший радник новообраного президента Дональда Трампа Браян Ланза, який заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на поверненні окупованих Росією територій, говорив не від імені новообраного президента.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що країни-члени Європейського Союзу досі не досягли єдиного рішення щодо перенесення тренувальної місії Євросоюзу для українських військових (EUMAM Ukraine) на територію України.
Радник Володимира Зеленського Дмитро Литвин прокоментував слова старшого радника новообраного президента Дональда Трампа Браяна Ланза щодо “реалістичного бачення миру”.
Згідно з указом, опублікованим у суботу, 9 листопада, президент Росії Володимир Путін підписав закон про стратегічне партнерство країни з Північною Кореєю, який включає положення про взаємну оборону.