Ізраїль, Кіпр і Греція працюють над газовою угодою на тлі відмови Європи від російського газу – Reuters
Джерело: Reuters
Лідери Ізраїлю, Греції та Кіпру домовилися про поглиблення енергетичної співпраці та вивчення шляхів постачання газу зі Східного Середземномор’я до Європи, яка відмовляється від російського трубопровідного газу, продовження імпорту якого українською газотранспортною системою все ще залишається під питанням.
Як розповіли у виданні, за останнє десятиліття у Східному Середземномор’ї відкрито великі родовища газу, переважно поблизу берегів Ізраїлю та Єгипту, і інтерес до цього регіону зростає з того часу, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну торкнулося потоків газу до Європи.
“Невдовзі ми повинні будемо прийняти рішення про те, як Ізраїль експортуватиме свій газ, і такі ж рішення мають бути прийняті Кіпром. Ми розглядаємо можливість співпраці в цьому питанні. Ці рішення будуть прийняті, я думаю, впродовж наступних трьох-шести місяців, ймовірно, ближче до трьох місяців”, – прокоментував прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу після тристороннього саміту з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом і президентом Кіпру Нікосом Хрістодулідесом.
Відомо, що раніше цього року Кіпр висунув пропозицію щодо прискорення постачання газу на ринок шляхом створення короткого трубопроводу, що з’єднає ізраїльські газові родовища у Східному Середземномор’ї із заводом зі зрідження газу на Кіпрі, який відтак можна було б відправляти до Європи.
“Ми погоджуємося з тим, що природний газ і відновлювані джерела енергії є основою співпраці в регіоні, особливо в світлі останніх геополітичних подій. Особливо в Європі це диктує необхідність енергетичної диверсифікації та посилення взаємозв’язку”, – зауважив Хрістодулідес.
- За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.