Ізраїль офіційно заборонив агентству ООН з прав палестинських біженців працювати у країні

Джерело: The Times of Israel

Кнесет Ізраїлю ухвалив рішення заборонити роботу агентства ООН з питань палестинських біженців (UNRWA) на території країни, повідомляють джерела. Рішення підтримали 92% депутатів, аргументуючи це тим, що понад 10% співробітників UNRWA в Секторі Гази пов’язані з тероризмом. Вони стверджували, що навчальні заклади, які працюють під егідою організації, сприяють розпалюванню ненависті до Ізраїлю та “прославляють тероризм”.

Підставою для такого рішення стали також знахідки Армії оборони Ізраїлю, яка виявила центр обробки даних бойовиків ХАМАС безпосередньо під штаб-квартирою UNRWA у Секторі Гази. За даними військових, терористи використовували школи, контрольовані організацією, як укриття під час бойових дій.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш та верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель висловили занепокоєння, заявивши про можливі “катастрофічні наслідки” для ситуації у Єрусалимі після заборони. Міністр оборони США Ллойд Остін та держсекретар Ентоні Блінкен також попередили, що рішення Ізраїлю може серйозно вплинути на надання гуманітарної допомоги у Східному Єрусалимі та Секторі Гази.

Боаз Бісмут, депутат Кнесету та автор законопроєкту, підкреслив, що Ізраїль здатен забезпечити кращий рівень послуг для місцевого населення, ніж UNRWA. Немає причин, щоб UNRWA працював в Ізраїлі, вважає він, додавши, що “якби держсекретар був депутатом парламенту від партії Лікуд, він би теж підтримав це рішення”.

  • Служба безпеки України затримала на Донеччині агента ФСБ, який працював волонтером ООН. Він збирав інформацію про розташування українських військових позицій на Покровському напрямку. Затриманим виявився 34-річний місцевий житель, завербований окупантами та представлений як волонтер Всесвітньої продовольчої програми ООН.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.