Ізраїльські протестувальники заблокували вантажівки з гуманітарною допомогою для Гази

Джерело: The Washington Post

14 травня ізраїльські протестувальники заблокували вантажівки з гуманітарною допомогою на Західному березі річки Йордан, що прямували до Сектора Гази, кидаючи пакунки з продуктами на землю та розкриваючи продовольчі запаси.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений The Washington Post (@washingtonpost)

Вантажівки прямували з Йорданії та перетинали контрольно-пропускний пункт Таркумія на Західному березі річки Йордан до північної частини Сектора Гази. Ізраїльські ЗМІ повідомляють, що під час нападу заарештували чотирьох осіб.

Раніше протестувальники також заблокували кілька вантажівок, зазначаючи, що гуманітарна допомога прямує безпосередньо до рук бойовиків ХАМАС.

Проте, радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив про “обурення, що є люди, які нападають і грабують конвої, що йдуть з Йорданії, прямуючи до Гази, щоб доставити гуманітарну допомогу”.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон назвав напади “жахливими”.

Жителям Гази загрожує голод і вони відчайдушно потребують продовольства, — наголосив Кемерон. — Ізраїль повинен притягнути до відповідальності нападників — я висловлю свою стурбованість ізраїльському уряду.

3 травня глава Всесвітньої продовольчої програми ООН заявив, що на півночі Сектора Гази почався “повномасштабний голод”.

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.