Йорданія та Єгипет відмовилися прийняти біженців із Сектору Гази
Джерело: Petra
Під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем йорданський король Абдалла заявив, що Йорданія та Єгипет не прийматимуть палестинських біженців з Сектору Гази.
“Це червона лінія. Ніяких більше палестинських біженців – ані в Йорданії, ані в Єгипті”, – зазначив він.
На думку Абдалли, проблему потрібно вирішувати всередині Сектору Гази і на Західному березі річки Йордан, а не “перекладати на плечі інших держав”.
“Насильство має припинитися, і ми не можемо продовжувати один і той самий цикл насильства щороку”, – зауважив монарх, закликавши знайти “політичний горизонт”, який об’єднає палестинців та ізраїльтян і дозволить їм “працювати разом”.
- Мешканці Ізраїлю поблизу Сектору Гази продовжують просити про допомогу та повідомляти про стрілянину з боку ХАМАСу усередині міст, тоді як на вулицях присутність ЦАХАЛ невелика або взагалі відсутня.
- Міністерство закордонних справ Єгипту заявило, що Єгипет веде переговори з Саудівською Аравією та Йорданією, щоб зупинити ескалацію, що триває.
- Армія оборони Ізраїлю оголосила про закриту зону в районі Сектору Гази.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.