Кабмін просять заблокувати пісні російською мовою на стримінгових платформах в Україні
Джерело: Кабінет міністрів України
На вебсайті українського уряду зареєстрували петицію про блокування пісень російською мовою на стримінгових платформах, таких як Apple Music, Spotify та інших, незалежно від національності виконавця.
Автор петиції Олександр Леоненко зауважив, що для цього є низка причин.
Зокрема автор наголосив, що умовах повномасштабної війни важливо захищати інформаційний простір та нацбезпеку, а пісні російською мовою можуть нести ідеї, які шкодять ідентичності та формують негативне ставлення до України.
Також прослуховуючи музику російських виконавців українці фактично фінансують російську агресію.
Окрім цього, на думку автора, “пісні російською мовою, навіть якщо їх виконують українські або європейські артисти, можуть містити елементи російської пропаганди або нести в собі контекст, який суперечить цінностям незалежності України”.
Автор додав, що блокування пісень російською популяризуватиме українську музику, захистить молодь та сформує культурні цінності.
“Заборона на пісні російською мовою не обмежить свободу вибору громадян, оскільки українці зможуть насолоджуватись великою кількістю музики, виконаної іншими мовами. Це також відкриє нові можливості для популяризації музики інших народів”, – мовиться у петиції.
Автор зазначив, що Кабмін має повноваження ініціювати зміни до законів, які регулюють діяльність іноземних компаній в Україні. Відтак можна запровадити певні вимоги до стримінгових платформ, які діятимуть на території Української держави.
Також, наголосив автор, уряд може вплинути на правила ліцензування контенту на стримінгових платформах, зобов’язавши їх не надавати доступ до російськомовної музики.
Петиція зареєстрована 17 лютого і її вже підписало понад 18 тисяч осіб.
- Пісні російського репера Алішера Моргенштерна очолили ТОП-10 Apple Music в Україні. Днями він випустив новий альбом “ALISHER” — усі п’ять пісень з нього потрапили на перші місця рейтингу.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.
Алергічний кон’юнктивіт – це реакція на подразники, як-от пилові кліщі, пилок чи шерсть тварин. Очі стають червоними, сверблять, сльозяться та набрякають. Хоча симптоми можуть виглядати лячно, у більшості випадків допомагають прості домашні методи: антигістамінні препарати, охолоджувальні компреси та краплі для очей.
Британське видання The Economist опублікувало оцінку темпів російського наступу в рамках кампанії, яку воно називає “Літній наступ 2025” і яка, за їхніми даними, стартувала 1 травня. Згідно з аналізом, у середньому Росія просувається на 15 квадратних кілометрів щодня – це приблизно розмір міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса.