Кабмін ухвалив фінальну постанову для роботи Агенції закупівель у сфері оборони

Джерело: Міноборони

Кабінет міністрів України ухвалив фінальну постанову для роботи Агенції закупівель у сфері оборони.

Цією постановою уряд затвердив порядок використання коштів для створення статутного капіталу державного підприємства Міноборони “Агенція закупівель у сфері оборони”. Це один з фінальних кроків, необхідних для повноцінної роботи агенції.

“Агенція – наш новий системний інструмент. Постанова надає держпідприємству ресурси для запуску операційної діяльності. Наша мета – розбудова справедливого та прозорого процесу закупівель для Збройних сил”, – прокоментував заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Нагадаємо, що 30 жовтня міністр оборони підписав контракт із керівником агенції. Підприємство має перебрати на себе усі обов’язки та запустити усі процеси тилових закупівель для ЗСУ. Закупівлі агенція буде здійснювати вже з бюджету за 2024 рік.

До кінця 2023 року, Міноборони закриватиме закупівлі для Збройних сил за заявками про нагальну потребу. Наразі вже проторгувано 30 лотів із забезпечення війська харчуванням на перший квартал 2024 року.

Також оголошено тендери на закупівлю засобів індивідуального захисту: активні навушники, хімічні та електричні грілки, бронежилети та шоломи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.